První kolo TOMKET Pražského poháru MTB 2019 proběhne v neděli 24. března v unikátním prostředí Garden Parku Jeneč.

První závod se těší velkému zájmu bikerů z celé České republiky. „Už během dvou hodin po spuštění registrace zaznamenal náš přihlašovací systém více než 200 přihlášek“ popisuje situaci manažerka celého seriálu, Jarka Krakovičová.

Mezi přihlášenými závodníky určitě nebudou chybět olympionik a čerstvý vítěz kyperského Sunshine Cupu Jan Škarnitzl nebo loňský Mistr Evropy U17 Jan Zatloukal, který zažije svou tuzemskou premiéru v kategorii juniorů.

Pro již sedmý ročník sezóny jsou již tratě v prostředí Garden Parku Jeneč připraveny.

„Garden Park v Jenči je doslova ráj pro závod horských kol.“ popisuje prostředí ředitel závodu Viktor Zapletal a doplňuje, „jde o rozsáhlý, uměle vytvořený parkový areál s řadou nevšedních kamenných prvků. Podklad tvoří štěrkové, kamenité a písčité podloží, které umožňuje závodit bez omezení i v případě silného deště a navíc jde o atypický podklad, který rozvíjí jezdce po technické stránce doslova na každém metru. Tratě jsme oproti minulému roku více postavili na míru jednotlivým kategoriím. Například početná kategorie dětí v rozmezí 7 – 10 let bude závodit na okruhu se dvěma skoky, výjezdem i zajímavým cílovým sjezdem. Nejmenší bikery v kategorii 4 – 6 let zase čeká zábavný, rovinatý okruh. Parametry žákovské tratě splňují nejvyšší nároky na tuto kategorii, nově jsme žákům přidali výjezd, který může rozhodnout závod a velký závodní okruh byl doplněn o výjezd na nejvyšší bod Garden Parku s následnou sérií prudkých sjezdů nazvanou Kaskády i o další technický sjezd, kterému říkáme Pumpa. Obecně se dá říci, že Garden Park Jeneč splňuje všechny nároky pro závod mnohem vyšší kategorie než je Pražský MTB pohár“.

Oficiální trénink na trati v Garden Parku proběhne v pátek 22. března (16:00 – 18:00) a v sobotu 23. března (11:00 – 18:00).

Časový program TOMKET Pražského MTB poháru naleznete ZDE.

On line registraci a více informací o TOMKET Pražském MTB poháru naleznete ZDE.

FOTO: Barbora Klap