Závěr nejvyšší české mužské soutěže se odehraje v Praze na Roztylech 19. – 24. března 2020. Vítěz bude na podzim reprezentovat na mistrovství Evropy. Z ME lze postoupit na mistrovství světa (jaro 2021), které bude jedinou příležitostí české mužské reprezentace k zisku olympijských bodů. 

Týmy

Obhájce titulu (Zbraslav Klíma) měl své místo v turnaji jisté díky novým pravidlům. Do finálového turnaje postoupily ještě tři nejlepší týmy z extraligy. Výsledky základní části naleznete zde.

Zbraslav Klíma (L. Klíma)
Obhájce titulu a tým, který vrátil českou reprezentaci do evropského áčka. Udrží svou domácí pozici?

Kolibris 1 (Šik)
Zkušený tým, který byl předloni první. Zopakuje tehdejší výsledek?

Liboc (Kubeška)
Před čtyřmi lety vyhráli MČR. O rok později hráli finálový turnaj také. Od té doby se jim trochu změnila sestava. Zafunguje to letos?

Zbraslav OH (K. Klíma)
Do extraligy se probojovali poprvé v sezóně 2016/17. Letos jsou poprvé ve finálovém turnaji. Jak vysoko se při premiéře dostanou?

Akci pořádá Český svaz curlingu

Herní systém

Hrají se dvě kola vzájemných zápasů po nichž první tým postoupí rovnou do finále. Druhý a třetí tým si zahrají semifinále o postup dál. Finále se hraje na dvě vítězná utkání a bude již tradičně živě přenášeno na webu České televize.

O víkendu se budou finalisté na ledě střídat s dalšími hráči. Uzavře se totiž 1. liga a následně se bude hrát baráž o postup (do extraligy) a o udržení (před sestupem do divize).


Rozpis

První kolo začne ve čtvrtek večer a až do nedělního dopoledne se bude hrát základní část. Semifinále je naplánováno na nedělní odpoledne. První dvě finále se odehrají v pondělí, případné třetí finálové utkání bude v úterý odpoledne.

Rozpis ve formátu pdf.

Začíná se 19. března. Přijďte fandit do haly na Roztylech. Vstup volný. Sledujte Český curling také na Facebooku. 

Foto: archiv akce