Už šest týdnů běží video projekt Cycling University Českého svazu cyklistiky, „Trénuj s repre!“.

Seriál měl původně v průběhu jednoho týdne přinést návod na domácí cvičení cyklistické veřejnosti v době karantény v podobě krátkých instruktážních videí předních členů Reprezentačního týmu horských kol. Zájem a sledovanost ale převýšily všechna očekávání. Následovala videa silniční a dráhové reprezentace, na která navázala videa bikrosové a cyklokrosové reprezentace pojatá jako výukový průvodce základní abecedou cyklistických dovedností. Nyní čeká projekt „Trénuj s repre!“ závěrečný týden.

„Tréninkové i metodické Know – how, které názorně poskytují videa „Trénuj s repre!jsem si přál mít v archivu Cycling University. Zároveň ale bylo jasné, že tento projekt bychom v normálních podmínkách jen velmi obtížně realizovali, čistě z časových důvodů všech zainteresovaných. Paradoxně nám tedy doba koronavirová pomohla vytvořit obsáhlý materiál, který bychom za normální situace asi nikdy nenatočili nebo ne v této komplexní podobě, přibližuje trenér Viktor Zapletal.

„První tři týdny jsme se vám snažili přiblížit trénink profesionálů i koncepci každodenní tréninkové rutiny. Ranní rozcvičení, dopolední silové cviky na posílení celého trupu, hlavní tréninková jednotka v podobě jízdy na kole a odpolední protahovací cvičení tvoří denní tréninkovou náplň vrcholových cyklistů. BMX a cyklokros jsme směřovali do představení konkrétních prvků cyklistické abecedy, kterou si může vyzkoušet každý a individuálně se zdokonalovat. Nyní nás čeká poslední týden. V něm dostanou prostor menší odvětví cyklistiky, nicméně velmi zajímavá a atraktivní. Pondělí a úterý bude patřit sálové cyklistice, která představí prvky krasojízdy a kolové. Středa bude vyčleněna pro seznámení s tréninkem handicapovaných cyklistů v podání našeho nejlepšího handbikera současnosti, Patrika Jahody. Čtvrtek a pátek je vyhrazený pro Trial a můžete se těšit i na zhlédnutí extrémních triků v podání osminásobného Mistra světa, Vaška Koláře. V sobotu nás čeká nejmladší olympijská disciplína BMX Freestyle a uvidíme naše juniorské olympioniky, kteří se účastnili Olympijských her mládeže v Buenos Aires, Nikol Přikrylovou a Martina Habadu. No a poslední den našeho projektu bude patřit úřadujícímu Mistru světa v disciplíně Flatland, Dominiku Nekolnému, a provedení jeho mistrovské jízdy se kterou vybojoval duhový trikot,představuje připravovaný program Viktor Zapletal.

Ovšem tím náplň cyklistické doby koronavirové nekončí. Na projekt „Trénuj s repre!“ volně navazuje seriál v individuálních jízdách na čas na připravených okruzích pro olympijské cross country aNti CORONA CUP 2020, kde si mohou cyklisté nejenom porovnat svou výkonnost s absolutní českou špičkou, ale také v praxi otestovat všechny technické prvky, které se v průběhu omezení měli možnost naučit.

Bližší informace k aNti CORONA CUP 2020 na www.poharmtb.cz.


Registrace na aNti CORONA CUP 2020 je spuštěna

Registrace na závody v individuálních jízdách na čas na vytyčených okruzích pro olympijské cross country aNti CORONA CUP je spuštěna a zájemci se mohou registrovat na tomto odkazu.

aNti CORONA CUP se uskuteční v termínu od 1. do 31. května 2020 na vytyčených okruzích v lokalitách nejpopulárnějších závodů pro olympijské cross country, v Novém Městě na Moravě, Brně, Hlinsku, Městě Touškově a na pražském Zličíně.

Podmínkou účasti je mimo registrace i nutnost vybavení každého závodníka odpovídajícím měřičem, například Garmin a přihlášení v aplikaci STRAVA, kde se dosažený výkon zaznamená.

Registraci k závodu je možné provést kdykoliv v průběhu aNti CORONA CUPu, avšak zásadně před prvním průjezdem jednoho ze segmentů. Přihláška je jen jedna pro celý aNti CORONA CUP. 

Nastavení aplikace STRAVA:

Strava z důvodu GDPR bohužel neposkytuje žádný jednoznačný identifikátor vaší osoby. Pro zpracování dosažených časů je nutné následující:

  1. před přihlášením upravte „Name“ v aplikaci STRAVA a použijte své pravé jméno a příjmení, nikoliv přezdívku
  2. po skončení aNti CORONA CUPu se budete moci vrátit ke svému původnímu oblíbenému jménu či přezdívce. O nic nepřijdete. Je to jen „public name“, účet zůstává stále stejný 

Kategorie: dle rozpisu ČP MTB 2020 počínaje kategorií Žáci I. a starší. Pro závod je zavedena také kategorie mužů SuperMasters, ročník 1970 a starší. V obdobném duchu byl spuštěn také projekt pro maratonce, kde jsou na stránkách www.cyklovyzva.cz vybrány segmenty jak z tras Českého poháru, tak českých reprezentantů.

Foto: archiv