Poprvé v historii uspořádá Výstaviště Praha příměstské sportovní kempy pro děti ve věku od pěti do dvanácti let. Spousta sportovišť a sportovního vybavení, nově rekonstruované a upravené prostory a bezproblémová dopravní dostupnost vytváří z areálu Výstaviště ideální prostředí pro letní kempy.

„V poslední době nás čím dál častěji oslovují rodiče, kteří po dlouhých týdnech doma s dětmi a s nejistotou ohledně cestování do zahraničí hledají možnosti, kde by se jejich děti mohly v létě kvalitně zabavit a něco se naučit,“ řekl Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha. „Na Výstavišti máme atraktivní sportovní vybavení a dostatek prostoru, proto tu budou po celé léto probíhat příměstské tábory zaměřené na všestranný sportovní rozvoj, in-line bruslení nebo parkour,“ dodává.

Jedním z dlouhodobých cílů Výstaviště Praha je otvírat areál lidem. Proto probíhají intenzivní práce na zvelebování všech prostor, úpravě venkovních ploch a zajištění co největšího množství vybavení pro sport i relaxaci. To se také daří – otevřeno je hřiště pro děti, lanové hřiště, workout zóna a boulderová stěna, dokončuje se jedno z největších parkourových hřišť u nás a obří pískoviště. V poslední době se podařilo významně pokročit i s rekonstrukcí cest s chodníků a revitalizovat velkou část trávníků.

Kempy jsou určené pro všechny děti od 5 do 12 let, zahrnují celodenní program od pondělí do pátku od 7:00 do 17:00 hodin, včetně pitného režimu, oběda a dvou svačin. Děti budou rozděleny do menších skupin, maximálně o čtrnácti členech. Na všeobecném kempu si děti vyzkouší badminton, lezení, florbal, baseball, bike, parkur, tenis, lukostřel­bu, plavání, orientační běh, fotbal nebo lakros, na specializovaných se více zaměří na rozvoj in-line bruslení a parkour, seznámí se ale i s dalšími sporty. Poplatek za kemp činí 3190 Kč včetně stravy.

Více informací na www.vystavistepraha.eu

Foto: archiv Výstaviště