I přes výrazné restrikce pokračuje v omezeném režimu veřejné kluziště na Letné. Z důvodu pandemie koronaviru se v letošní sezóně (od 19. prosince) spustil rezervační systém pro veřejnost. Kapacita je již několik týdnů vyčerpaná až do konce provozu. 

„Omezení provozu stále odpovídá pravidlům stupně PES V. Rozdělení ploch na 4 nám umožňuje najednou umožnit vstup 8 osobám. V areálu dodržujeme přísná opatření v kontextu zejména limitace vstupů, dezinfekce materiálu, vnitřních a vnějších prostor. Omlouváme se všem návštěvníkům za snížený komfort v důsledku těchto opatření, nicméně je to jediná možnost, jak udržet areál v bezpečném chodu,“ říká smluvní partner provozovatele kluziště Martin Refka.

„Průměrně obsloužíme 200 lidí denně. Zájem je obrovský, kapacita je aktuálně vyčerpána. Velmi nás mrzí, že nedokážeme umožnit vstup všem zájemcům. V momentě, kdy to vládní opatření umožní, obratem uvolníme další místa k rezervacím. Vstup na blind bez potvrzené rezervace nedoporučujeme, šance na úspěch je nízká,“ dodává Refka.

Děkujeme za zpětnou vazbu! A těšíme se na všechny bruslaře na Kluziste Letenska plan 😍⛸ Letos už vzhledem k velkému zájmu nemůžeme přijímat rezervace. Více informací najdete na 👉https://prahasportovni.eu/

Zveřejnil(a) Praha sportovní dne Úterý 19. ledna 2021

 

Zázemí

Nedílnou součástí kluziště je také kryté zázemí. Letos ještě lépe orientované – vytápěný velkoprostorový stan 10 x 15 metrů. Občerstvení je letos možné koupit pouze ve venkovních prostorech. Své zázemí má i půjčovna bruslí a brusírna, pro kterou jsme letos zrychlili a zefektivnili obsluhu a výdej bruslí. Novinkou v letošní sezóně jsou vyvýšené tribuny pro návštěvníky.

Prvozovatel 

V letošním roce provozuje kluziště na Letné Dům dětí a mládeže hl. města Prahy, který nabízí výuku bruslení pro malé i velké bruslaře. 

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech v Čechách.

Foto: archiv