V polovině května se v Troji rozdaly poslední místenky do letošní reprezentace a v Troji se také poprvé představí český seniorský tým v rámci prvního ze Světových pohárů ve vodním slalomu. Už za dva týdny se na vlnách Vltavy pojede o první body a vítězství v letošní sérii Světového poháru ve vodním slalomu. Na startu nebudou chybět naši olympionici v čele s bronzovým z Ria 2016 Jiřím Prskavcem.

Už jen dva týdny zůstávají do startu prvního z letošní série Světových poháru ve vodním slalomu, který bude hostit Praha-Troja (11. – 13. června). Na startu se představí všichni čeští olympionici, kteří se chystají do Tokia, a také nový reprezentační A tým. Velkým tahákem budou již tradičně soutěže kajakářů Jiřího Prskavce, Víta Přindiše a také stříbrného olympionika z Londýna 2012 Vavřince Hradilka.

Zajímavý bude start sester singlkanoistek Martiny a Gabriely Satkové, nebo velkého talentu českého kajaku Antonie Galuškové.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu, Praha, Troja, 18. 9. 2020. Foto: Jan Homolka

„Jsme rádi, že i letos pociťujeme velký zájem ze strany závodníků, ale i ze strany fanoušků o Světový pohár v Praze. Věřím, že za normálních podmínek bychom měli opět plné tribuny diváků s neopakovatelnou atmosférou, což ale bohužel na základě udělené výjimky a Covid manuálu mezinárodní kanoistické federace, bohužel není možné. I přes současná omezení věřím, že se nám podaří připravit skvělé soutěžní podmínky a budeme svědky hodnotných sportovních výkonů v předolympijské atmosféře. Závody Světového poháru jsou stále pro spoustu závodníků v takové silné konkurenci takřka stejně cenné, jako souboje pod olympijskými kruhy,“ popisuje ředitel Organizačního výboru SP 2021 Jiří Rohan.

I letos se moderování přímo nad vodou zhostí z komentátorské věže oblíbená dvojice Daniel Stach a Miroslav Lenc, pro které je komentování v Troji jednou z nejcennějších zkušeností. „Největším zážitkem je pro mě, když se pod námi s Mírou třese komentátorská věž. Rád komentuji bos, takže cítím i tu vibrující podlahu a to je paráda. Krásně se s námi věž v Troji třásla třeba při MS 2013 i ME 2018,“ říká Daniel Stach.

V Troji budou dohlížet dva covid manažeři

O bezpečnost a dodržování protiepidemických opatření se bude i letos v Praze – Troji v průběhu Světového poháru starat covid manažer Filip Jančar spolu s covid manažerem mezinárodní kanoistické federace (ICF).Tuto funkci si již odzkoušel na loňském evropském šampionátu.

Bezpečnost a dodržování protiepidemických opatření bude mít i letos na starost tzv. covid manažer Filip Jančar. Sám je bývalým závodníkem a zná specifika areálu i potřebná opatření pro snížení možného rizika nákazy.

„V podstatě mám na starosti všechna zdravotně-hygienická opatření, testování, dezinfekci, dezinfekční brány u vstupu a dodržování všech stanovených opatření. Spolupracujeme s firmou Weroservis, která nám v tomto směru pomáhá zabezpečit potřebné vybavení a provádí odbornou desinfekci areálu a jeho zařízení. Oproti loňsku nám přibylo testování, kdy už u vstupu do areálu budeme vyžadovat potvrzení o negativním výsledku RT-PCR testu, vyplněný selfreporting formulář a budeme vstupujícím kontrolovat teplotu. V letošním roce tak budeme mít jen jednu vstupní bránu,“ popisuje Jančar.

O potřebných opatřeních informujeme na webu a každý účastník akce bude náležitě poučen před příjezdem do Troje. Akce proběhne za finanční podpory Národní sportovní agentury a hlavního města Prahy za přísných hygienických opatření.

Medaile a hodnotné ceny se rozdají po finálovém klání v sobotu od 12:00 pro nejrychlejší kajakářky a kajakáře, a v neděli pak vyjedou nejlepší singlkanoistky a singlkanoisté v 11:30 hodin. Vyvrcholením budou finálová klání nové olympijské disciplíny (2024 Paříž) extreme canoe slalom od 14:45.

Součástí akce bude i letos oblíbená Pádlojízda, která se pojede netradičně už v neděli 6. 6. 2021 od 13:00.


Informace sledujte na sociálních sítích. Více informací bude k dispozici i na webu nebo na sociálních sítích Canoe Slalom Prague a #czechcanoe.

Foto: Jan Homolka, kanoe.cz