Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.

Bratři David a Daniel Kovářovi, kteří závodí v kategoriích Děti 3 – 4 roky a Kluci 7 – 8 let, jsou hlavní strůjci úspěchu kolínského celku v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2021.

Oba sourozenci se zúčastnili všech pohárových závodů, ve kterých pokaždé vyhráli. K celkovému týmovému vítězství se ziskem 1039 bodů jim pomohl také týmový kolega Richard Severyn, který sice žádný ze závodů své kategorie Žáci II. nevyhrál, nicméně zaznamenal několik pódiových umístění. To v konečném součtu stačilo na zisk prestižní trofeje.

Tým pořadatele Pražského MTB poháru NUTREND Specialized Racing, který obsadil druhé místo se ziskem 1038 bodů, představuje pravý opak kolínského celku. Body do pořadí získávají jak nejmladší členové týmu, Dorotka Chybová s Marečkem Foltýnem, kteří závodí na odrážedlech, tak i dvojice veteránů Jirka Chyba s trenérem týmu Viktorem Zapletalem. Týmu vydatně pomáhají i mladíci a reprezentanti České republiky, junior Filip Konečný a prvoročák v kategorii U23 Jan Zatloukal, nebo mechanik týmu Jirka Pepuš Štěpáník závodící v kategorii Muži Open.

Na třetím místě, se ziskem 1032 bodů, se umístil ADASTRA Cycling Team, jehož barvy reprezentovalo v letošním ročníku neuvěřitelných 50 (!) jezdců.

Středočeská „líheň talentů“ ADASTRA Cycling Team se během své krátké historie dokázal začlenit mezi vůbec nejsilnější a nejúspěšnější celky české bikové scény. O tom svědčí výsledky z národních pohárů nebo mistrovství republiky a trenérům tohoto týmu, v čele s Pavlem Mišoněm, náleží zasloužený respekt a dík za jejich práci s mládeží.   

Soutěž týmů Pražského MTB poháru se pořádá od roku 2016 a o významu soutěže hovoří i skutečnost, že v letošním roce bylo hodnoceno celkem 38 celků. Každý z týmů musí mít na soupisce minimálně tři jezdce v rozdílných kategoriích a do celkového pořadí se započítávají výsledky tří nejúspěšnějších jezdců v každém závodě.

V historické tabulce soutěže tým Expres CZ Tufo Kolín dorovnal počtem dvou celkových vítězství tým DUKLY Praha, který šampionátu dominoval v letech 2016 a 2017.

Foto: Barbora Klap