Organizace Cesta za snem již deset let pořádá sportovní a pohybové akce pro všechny. Tedy pro lidi s handicapem i bez něj, muže i ženy, děti i seniory. Nyní přichází s novým projektem nazvaným Česko v pohybu. Jedná se o webovou platformu osobního deníku pohybových aktivit. Uživatelé záznamy o svém pohybu a sportu sdílejí s ostatními a motivují se tak navzájem. Při registraci nový uživatel zadá svou osobní výzvu, metu, kterou hodlá pokořit. Pro někoho je to najet na kole pět tisíc kilometrů, pro jiného to může být nachození se psem sto kilometrů. Důležitá je kontinuální aktivita a vytvoření si pozitivní závislosti, závislosti na aktivním životě v pohybu. Projekt také obsahuje společnou výzvu. Tou je objetí, oběhnutí, obejití, obeplavání .. celé planety, 40 tisíc kilometrů. Cílem projektu je vytvořit platformu ke společné motivaci k aktivnímu životu v pohybu pro každého.  

„Vyběhněte ráno se psem do parku. Do práce jeďte na kole. Místo tří zastávek tramvají běžte pěšky. Vyjeďte si o víkendu na kole, na běžky nebo na výšlap s rodinou. Každý pohyb se počítá! Zapisujte si své každodenní aktivity a sledujte, co všechno dokážete. Vytvořte si návyk a závislost na pohybu. Sledujte ostatní a nechte se inspirovat. Přidejte se k vybranému týmu a podporujte se navzájem. Uchovejte si všechny vaše aktivity ve svém osobním deníku. Začátky mohou být těžké. Ale stačí se rozhodnout. Pak už to půjde samo! Výsledky uvidíte i pocítíte na vlastním těle i psychické a fyzické kondici. Společně můžeme dostat Česko do pohybu! Přidejte se k nám,“ informuje organizace cesta za snem na webovém rozhraní Česko v pohybu. Projekt nemá za cíl pracovat primárně s lidmi, kteří již sportem žijí naplno, ale skrze tyto lidi motivovat veřejnost, která pohyb nemá. Je spousta těch, kdo chtějí, ale neumí začít, vydržet, najít si návyk. Právě sdílení svých výsledků s ostatními, vytváření týmů, osobní i společná výzva, jsou nástroji, jak dostat k pohybu a aktivitě ty, kdo by jinak zůstali na gauči u televize.

„Pohyb je pro nás všechny velmi důležitý. Nejde o to, být profesionální sportovec. Jedná se o duševní i fyzickou pohodu a zdatnost, o budování imunity, o možnost zůstat co nejdéle mobilní, schopný pracovat, cestovat, bavit se s rodinou. Dnešní generace lidí mnohdy na pohyb rezignovaly. To může být ale mnohem větší problém, než se zdá. Pohyb je součástí normálního a zdravého životního stylu. Je třeba vypěstovat si návyk, stejně, jako si večer a ráno čistíme zuby. Aktivita se stane běžnou součástí našich životů. To je náš cíl a cíl projektu Česko v pohybu. Dostat společnost z gauče, naučit ji myslet tak, že každý pohyb se počítá. Procházka se psem, jízda na kole do práce, procházka s dětmi, ranní dvacetiminutové cvičení nebo víkendový výlet s rodinou do lesa,“ říká předseda organizace Cesta za snem, handicapovaný sportovec Heřman Volf.

Registrace do projektu Česko v pohybu je za minimální poplatek 100 korun. Kdo má chuť přispět více, může dle svého uvážení a možností. Výtěžek putuje v plné výši na podporu sportu a pohybu pro děti v dětských domovech. Více informací o projektu Česko v pohybu a registraci najdete na www.cestazasnem.cz v sekci projekty, Česko v pohybu. Přidejte se ke komunitě lidí, kteří chtějí měnit společnost na zdravou a aktivní a svým pohybem navíc pomáhat a motivovat druhé.