MĚSÍC NÁBORŮ DO SPORTOVNÍCH KLUBŮ

Hlavní město Praha letos již po jedenácté připravilo svým občanům možnost po celé září vybírat si z řady nabídek sportovních klubů napříč celým městem. Pražské děti tak měli možnost vyzkoušet si sport, který se jim líbí a který je zaujal.

Každoročně bývá seznam zúčastněných sportovních klubů velmi pestrý. Do výběru se dostávají jak tradiční sporty, tak i ty méně známé. Zájemci si letos mohli vybírat z 35 různých sportovních disciplín. Do letošního ročníku se zapojilo 107 klubů a na náborové akce přišlo podle odhadu provozovatelů sportovišť více než 5 tisíc mladých sportovců.

Doufáme, že tento projekt opět pomohl několika mladým sportovcům najít svůj nový klub a všem sportovním kubům, které se do akce Měsíc náborů zapojily, děkujeme!

 

O čem Měsíc náborů je?

Měsíc náborů do sportovních klubů je zacílen na věkovou skupinu dětí a mladistvých mezi šesti a patnácti lety. Byť je akce určena primárně pro děti, oslovit chce i jejich rodiče, a to zejména ty, kteří jsou sami sportovně aktivní, a není jim lhostejné, jak jejich děti tráví volný čas.

V rámci akce Měsíc náborů do sportovních klubů je důležité ne jen vyzkoušení si nové sportovní disciplíny, ale také možnost setkání s trenéry sportovních oddílů a nahlédnutí do sportovního prostředí a zázemí jednotlivých klubů.