David Svoboda

Miluji klid v pražských lesoparcích, je to jiný svět.

Praha je pro mě největším sportovním centrem v Česku. Máme tu nejlepší sportovce, nejvíce míst, kde sportovat. Neznám snad žádný sport, který by se tu nedal dělat. Navíc je v Praze hodně lesoparků, kam se dá vyběhnout úplně do jiného světa. Ďáblický les, Šárecké údolí, Obora Hvězda, to jsou místa, kde si užívám při běhu skutečného klidu.

 

Antonín Lébl

Chci, aby akce Praha Evropské hlavní město sportu 2016 přivedla ke sportování co nejvíce mladých Pražanů.

 

Miroslava Knapková

Na Praze se mi líbí, že dojedu až do loděnice na kole,

Mám to štěstí, že sport je mým zaměstnáním. Tím, že vrcholově vesluji, tak většinu svého času trávím buď na vodě nebo na loděnici VK Slavia. To ale neznamená, že bych nevyužívala i jiné sportovní možnosti, která Praha nabízí. Velmi ráda se jdu se svými kamarády projet na in-line bruslích na cyklostezku, vedoucí z Podolí až na Zbraslav, kde bydlím. Líbí se mi i to, že z domova mohu dojet až do loděnice na kole. Velmi ráda si ale chodím i zaběhat, například na Petřín, na Ladronku nebo do Stromovky. Myslím, že Praha a sport k sobě jdou výborně!

 

Petr Bříza

Jsem rád za každý otisk sportu v Praze.

Březen 1969. Ulice a náměstí plné lidí, kteří slaví hokejové vítězství nad Sověty. Únor 1998 a 120 tisíc lidí na Staroměstském náměstí vítá olympijské vítěze z Nagana. Jen namátkou dvě vybraná známá historická data. Ano, i tohle je Praha sportovní. Hrdá, vlastenecká, slavící, či jindy naopak truchlící, když se po prohře národního týmu v hokeji či fotbale vracíte z onoho náměstí zpět domů. Jsou to velké dny sportu, ale naší snahou musí být, aby toto město poskytovalo svým obyvatelům i ty jejich úplně osobní a zdánlivě všední sportovní dny. V ranní mlze na značených běžeckých stezkách, na kolech při vyjížďce s rodinou, s kamarády při jakémkoli utkání tzv. „o párek“ nebo v plaveckém bazénu. Všude tam chceme mít své emoce, radost ze hry, relaxaci a prostě třeba jen dobrý pocit, že pro tu svojí tělesnou ulitu něco prospěšného děláme. Osobně jsem moc rád, že potkávám po Praze hodně běžců, cyklistů a bruslařů, že slyším z hřišť píšťalky rozhodčích a rozčilování se fanoušků a rodičů. Tak ať nám to co nejdéle vydrží!

 

Jakub Kohák

Máme vlastní florbalovou asociaci a hrajeme ligu Vršovických borců.

Pravidelně hraju florbal. Máme vlastní florbalovou asociaci a hrajeme ligu Vršovických borců. Nebál bych se přirovnat ji k florbalové Lize mistrů. Ani nám moc nevadí, že jsme zatím jejím jediným účastníkem. Vždycky se sejdeme, rozlosujeme se a hrajeme. Třeba kolo mě ale moc nebere. Běhání pak pouze s nějakou nadstavbou. To znamená třeba za nějakou kuličkou. Na Letné nyní velmi zdařile revitalizovali sportovní areál Gymnázia Nad Štolou, je tam hřiště na fotbal s umělým trávníkem a další hřiště na tenis, házenou, basket nebo nohejbal. Nechybí ani výškařský sektor. Tam to mám rád.