V sobotu 25. července se uskuteční 2. charitativního běhu Run for Help, a to na pražské Letné. Výtěžek akce bude použit na nákup čtyř speciálních protéz pro lidi, kteří přišli o nohy kvůli meningokokové infekci.

Závodu se mohou zúčastnit amatéři i profesionálové, na výběr mají ze dvou tratí dlouhých čtyři a osm kilometrů. Online registrace do závodu končí dnes, v sobotu v poledne bude možná registrace přímo na místě.

Loni se závod konal na pražské Ladronce, letos se organizátoři rozhodli místo závodu změnit. Trať vede většinou po širokých cestách, převýšení je přijatelných 20 metrů.

Závody odstartují slavné osobnosti, jako například zpěvačka Dasha, herec Jan Čenský nebo spisovatelka Bára Nesvadbová. Akce se zúčastní také bývalý fotbalista Antonín Panenka. Součástí akce bude i doprovodný program, dětský koutek nebo běžecká trať pro děti dlouhá 300 metrů. Zájemci si také budou moci nechat změřit index tělesné hmotnosti (BMI).

Organizátoři použijí peníze ze startovného, které je 400 korun, na nákup čtyř specializovaných protéz, na které pojišťovna nepřispívá.

RUN FOR HELP

  • sobota 25. 7.
  • Letná, Praha 7
  • zázemí, registrace, start a cíl viz mapka 
  • program začíná ve 12:00 hodin 
  • Akce se koná za podpory městské části Praha 7

Foto: run4help.cz