Hlavní město Praha si připravilo unikátní seznam vybudovaných fitparků a certifikovaných běžeckých tras na svém území. Všechny je naleznete na webu Prahy sportovní v sekci Fitparky a běžecké trasy. Dnes se podíváme na fitparky v Praze – Běchovicích, Dolních Počernicích a Kolodějích. Už jste si je byli vyzkoušet?

Vzniklá sportoviště slouží široké veřejnosti a může se sem vydat každý od osmi let. Všechny fitparky mají navíc téměř stejnou podobu, kdy na ploše přibližně 200 metrů čtverečních jsou rozmístěna stanoviště s běžeckou dráhou, stanicí na zahřátí těla a stanicí na procvičení a posílení nohou, rukou či zad.

Vybudovalo se nakonec 55 fitparků. Spolu s magistrátem se na financování  podílí i Český olympijský výbor. „Je skvělé, že přibývají místa, kde mohou lidé sportovat,“ říká Martin Doktor, sportovní ředitel ČOV. „Navíc se zde dá trénovat i na některé disciplíny projektu Sazka Olympijský víceboj, takže děti se na ně mohou připravovat i mimo školu. Ale nejde jen o děti, dospělí si mohou jít zaběhat a přitom si venku dobře zacvičit,“ dodal na závěr Doktor.

Co je to fitpark?

Fitparky jsou unikátní sportoviště s fitness stanovišti, která byla vybudována pro podporu sportovního vyžití obyvatel a na kterých mohou cvičit Pražané zdarma a v kteroukoliv denní dobu. Hlavním cílem tohoto projektu, který vznikl ve spolupráci s Českým olympijským výborem, je rozvíjet sportovní aktivity a zdravý životní styl Pražanů.

Rozmístění fitparků je rovnoměrné, sportoviště jsou vybudována v téměř každé městské části. Jejich dostupnost je tedy pro obyvatele velmi snadná a jsou všem volně přístupná. V tomto průvodci můžete najít svůj nejbližší fitpark, prohlédnout si ho na fotkách a třeba zjistit nejvhodnější spojení MHD.

LESOPARK BĚCHOVICE – VINICE

  

Městská část: Praha – Běchovice 

Souřadnice: 50.0853522N, 14.6104950E 

Zastávka: Nádraží běchovice střed

Linky: 109, 209, 221

MÍSTA V OKOLÍ

  • Discgolf Běchovice
  • ZŠ Praha Běchovice
  • Knihovna Praha Běchovice

STARÁ OBEC

Městská část: Praha – Dolní Počernice 

Souřadnice: 50.0867817N, 14.5768211E 

Zastávka: Ke Hrázi

Linky: 208, 224

MÍSTA V OKOLÍ

  • Zámecký park Dolní Počernice
  • Zámek Dolní Počernice
  • Hala Dolní Počernice (tenis)

ZÁHORNICKÁ – HASIČSKÁ LOUKA

  

Městská část: Praha – Koloděje 

Souřadnice: 50.0654253N, 14.6357408E 

Zastávka: Pod Oborou

Linky: 111, 203, 329, 908

MÍSTA V OKOLÍ

  • Zámek Koloděje
  • Vyhlídka Koloděje

Celý seznam najdete v sekci Fitparky a běžecké trasy

Foto: SŠ COPTH