Už v úterý začne na kurtech pražské Sparty očekávaný turnaj O pohár prezidenta ČTS by Moneta, kterého se zúčastní ženská i mužská domácí špička. Po pondělním losu již znají Kvitová a spol. své čtvrtfinálové soupeře.

Los turnaje proběhl v pondělí odpoledne, krátce před tiskovou konferencí, které se zúčastnili prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, ředitel turnaje a TK Sparty Praha David Trunda, kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil a tenisté Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Jiří Veselý.

Los proti sobě v ženské části svedl například Strýcovou proti supertalentované Lindě Fruhvirtové či Kvitovou proti bývalé deblové jedničce Barboře Krejčíkové. Mezi muži zase bude k vidění zajímavý duel mladíků mezi Jiřím Lehečkou a Tomášem Macháčem nebo souboj české jedničky Jiřího Veselého s dalším mladíkem Michaelem Vrbenským.

„Museli jsme přemýšlet nad tím, jak udržet v kondici český tenis i poté, co tahle krize skončí. Výsledek vidíte sami,“ uvedl na konferenci Kaderka. „Tímto bych rád poděkoval všem, kteří se na uskutečnění tohoto turnaje podíleli.“

Radost ze silného startovního pole má i David Trunda, jenž je nejen ředitelem turnaje, ale i pořádajícího klubu. „Rád bych poděkoval všem hráčům, kteří přislíbili svou účast. Je to pro náš klub velký závazek, doufám, že nezklameme.“

Jednat se bude o první turnaj z plánované série, která se bude na českém území konat. Pro všechny zúčastněné bude situace složitá i kvůli nerozehranosti, na což poukázal například Jiří Veselý.

„Trénovali jsme s panem trenérem Navrátilem skoro každý den. Nejtěžší teď bude najít svou hru a dostat se do zápasového rytmu,“ podotkl český tenista. „Určitě to bude nějaký čas těžké, než se nám podaří zvyknout.“

„Ze začátku krize tenisté nevěděli, kde hrát a trénovat,“ přidal se kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil. „V poslední době se to lepší, hráči mají i svůj cíl v podobě série turnajů, které odstartují tím na pražské Spartě.“     

Radost z návratu na kurty mají i Kvitová se Strýcovou, které se nemohou startu českého turnaje dočkat. „Podmínky se v Česku i v ostatních zemích pomalu uvolňují, nicméně v tenisovém světě se toho příliš neděje. Proto jsme rádi, že si můžeme na Spartě zahrát,“ přiznala Kvitová.

Petra Kvitová (CZE)

„Jsem moc ráda, že se vše pomalu vrací do normálu a my můžeme začít hrát,“ potěšilo Strýcovou. „Určitě je to dobrá zpráva pro celý svět. My už nějaké zprávy z WTA máme, nejsou moc pozitivní, pořádání mezinárodních turnajů je nyní nereálné,“ přidala nepříliš dobré informace.

Turnaj na Spartě se bude hrát bez diváků, což je pro hráče na této úrovni trochu netradiční. „Bez diváků jsem naposledy hrála nejspíše někdy v mládežnických kategoriích. Bude to zvláštní, ale měli bychom být rádi, že vůbec můžeme hrát,“ řekla Strýcová.

S tím souhlasí i Kvitová, pro kterou je velmi zvláštní také nutnost nepodávat si se soupeřem ruce, což je podle ní neetické. „Musíme to nějak akceptovat,“ uvedla a poukázala na to, že hrát bez diváků největší světové turnaje by mohlo být kontraproduktivní. „Pokud by se měly grandslamy hrát bez diváků, tak bych je raději zrušila,“ dodala.

Turnaj O pohár prezidenta ČTS odstartuje v úterý v 10:00.

Los turnaje O pohár prezidenta ČTS a rozpis úterních zápasů

Kurt Antuka

10:00 Lukáš Rosol – Vít Kopřiva

11:30 Jonáš Forejtek – Zdeněk Kolář

14:00 Jiří Veselý – Michael Vrbenský

15:30 Jiří Lehečka – Tomáš Macháč

Kurt Hard

10:00 Karolína Muchová – Kristýna Plíšková

11:30 Barbora Strýcová – Linda Fruhvirtová

14:00 Petra Kvitová – Barbora Krejčíková

15:30 Kateřina Siniaková – Lucie Hradecká


Po tiskové konferenci se také slavnostně otevíralo nové fitness centrum, na předávání se můžete podívat na videu:

https://www.facebook.com/81479457123/videos/246740363257620/

Zdroj: tenisovysvet.cz, foto: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)