V závěrečném týdnu je aNti Corona Cup 2020, projekt Českého svazu cyklistiky a Cycling University.

Prestižní forma závodů v individuálních jízdách na čas na vyznačených okruzích olympijského cross country je realizována záznamem jízdy prostřednictvím odpovídajícího měřiče na aplikaci STRAVA.

Pro závod byly napříč republikou vybrány nejoblíbenější bikové tratě, které jsou celoročně udržované. Okruh Světového poháru a Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, trať Mistrovství Evropy v Brně, okruh Mistrovství republiky v Hlinsku, technická trať Českého poháru v Městě Touškově a nenáročný pražský okruh v Bike Parku Zličín, na kterém se pořádají závody Pražského MTB poháru.

Pohled na průběžné pořadí soutěže slibuje dramatické souboje o celkové pohárové prvenství v jednotlivých kategoriích až do posledního dne, kterým bude neděle 31. května. Do té doby se mohou jezdci pokusit zlepšit své časy a tím pádem i změnit celkové pořadí soutěže.

Elitní kategorii mužů zatím vládne Daniel Hovorka (Ethic Sport Cycling Team), kategorii žen Tereza Sásková (Rouvy Specialized Cycling Team) jen těsně před Janou Czeczinkarovou (Liv Mistral Cycling).

Kategorii juniorů vede Vojtěch Bláha (SK Velo Praha), kterého stíhá hned několik favorizovaných jezdců a bude zajímavé sledovat, zda se celkové pořadí této kategorii bude měnit.

Podobně dramatická situace je i v dalších kategoriích. Týmový kolega Vojtěcha Bláhy, Patrik Černý těsně vévodí kategorii kadetů, to samé platí i pro kategorii Žáci II. kde je lídrem Patrik Pilař (Čistý sport) a Žáci I., kterou ovládá Oliver Bečvář (Ovládej kolo Trek Bikes).

Bikeři pojedou aNti CORONA CUP

Foto: archiv