Středeční program O pohár prezidenta ČTS je minulostí. Do finále ženské dvouhry se probojovaly první dvě nasazené Petra Kvitová a Karolína Muchová, mezi muži si o titul překvapivě zahrají Zdeněk Kolář a Michael Vrbenský.

Kvitová v semifinále udolala Siniakovou

Poslední úspěšnou tenistkou turnaje O pohár prezidenta ČTS je Petra Kvitová (12.). Nejvýše nasazená hráčka v semifinálovém utkání zdolala Kateřinu Siniakovou (54.) 7:5, 6:4.

Oba sety měly stejný začátek, když Kvitová pokaždé zahájila dvěma brejky, okamžitě ale o jeden přišla. V prvním setu se Siniaková o druhý brejk postarala v desátém gemu, Kvitová však předvedla rychlý rebrejk. Ve druhé sadě Siniaková dvakrát srovnala s protihráčkou krok, na ztracené podání z deváté hry ale již nezareagovala. Petra Kvitová se o trofej střetne s Karolínou Muchovou (26.).

Vrbenský se stal druhým finalistou

Ve finále mužské dvouhry O pohár prezidenta ČTS si zahraje Michael Vrbenský (402.). Dvacetiletý Čech v semifinále nedal šanci Jiřímu Lehečkovi (612.), kterého porazil 6:2, 6:3.

Vrbenský během celého zápasu úřadoval na servisu, soupeři nepovolil jediný brejkbol, jen dvakrát mu dovolil získat dva a více míčků na returnu. Zkušenější z tenistů zároveň vybojoval šest brejkbolů, hned třikrát byl úspěšný. O titul se utká se Zdeňkem Kolářem (228.).

Fotogalerie – 2. den

Muchová si poradila se Strýcovou

Turnaj O pohár prezidenta ČTS poznal také první finalistku ženské dvouhry. V úvodním semifinále uspěla Karolína Muchová (26.), která přehrála Barboru Strýcovou (31.) 6:1, 4:6, 10:6.

Muchová do zápasu vlétla ve velkém stylu, rychle šla do vedení 4:0, a ačkoliv vzápětí ztratila servis, po rebrejku posléze na podání ukončila celý set. Za stavu 3:3 při vlastním servisu ve druhé sadě odvrátila stav 0:40 a celkově čtyři brejkboly protihráčky, vzápětí sama uspěla na returnu. Zbytek sady ale patřil Strýcové, která si dokráčela pro druhý a třetí brejk. Závěrečný super tiebreak se lámal uprostřed dějství, kdy Muchová od stavu 3:4 vyhrála šest míčků v řadě, výhře nezabránily ani dva ztracené servisy za sebou.

„Na Spartě se mi daří, i loni se mi tady hrálo dobře. Začátek zápasu byl docela rychlý, hrála jsem solidně a nedala jsem Báře moc šancí. Ve druhém setu jsem zpomalila, Bára se chytla, měly jsme dobré výměny. Byla jsem ráda, že třetí set byl na supertiebreak, který jsem zvládla a závěr jsem si pohlídala,“ těšilo vítězku utkání Karolínu Muchovou.

„První set hrála Kája bezchybně, k ničemu mě nepustila. Mně trvalo, než jsem se rozjela. Hrála jsem moc krátce. Dostala jsem se do toho na začátku druhého setu a pak už to bylo vyrovnané. I když to jsou v uvozovkách tréninkové zápasy, tak je to úplně něco jiného než trénink. Dokážu se více vyburcovat a lépe hýbat, z toho pohledu je to pro mě dobrá věc,“ nechala se po utkání slyšet Barbora Strýcová.

Kolář v semifinále přehrál Kopřivu

Prvním finalistou turnaje O pohár prezidenta ČTS se stal Zdeněk Kolář (228.). Třetí nasazený v semifinále porazil Víta Kopřivu (320.) 6:3, 7:6(3).

Kolář v úvodním setu uspěl ve čtvrté hře na returnu, sám naopak odvrátil dva brejkoly. Ve druhé sadě postupně zažehnal jedenáct šancí protihráče, za stavu 5:5 podruhé získal brejk. Zápas ale nedopodával, Kopřiva svůj první brejk načasoval do dvanácté hry. V tiebreaku lépe začal Kolář, který vedl 6:1, o výhru se připravit nenechal.

„Byl to náročný zápas. Víťa předvádí velmi kvalitní tenis, snaží se o dlouhé výměny. Hraje poměrně dlouhé balóny, je nepříjemné se dostávat blíž k základní čáře nebo do kurtu. Má taktéž velmi nebezpečné kraťasy. Myslím si, že jsme předvedli kvalitní výkony, které by se daly srovnat s tím, co předvádíme během sezony. Byli jsme oba dobře připraveni, určitě se jednalo o kvalitní zápas,“ uvedl po konci střetnutí Zdeněk Kolář.

„Myslím si, že to byl celkem hezký zápas, předváděli jsme dobrý tenis. Ze začátku jsem sice trochu vytvářel chyby, pak jsem se ale dostal do utkání. Klíčovým faktorem bylo, že jsem nedokázal proměnit brejkboly. Byl to super zápas, nicméně Zdeněk byl lepší, a tak vyhrál,“ reagoval na utkání příští měsíc třiadvacetiletý Vít Kopřiva.

O pohár prezidenta ČTS

Semifinále mužů (antuka)

Zdeněk Kolář – Vít Kopřiva 6:3, 7:6(3)

Michael Vrbenský – Jiří Lehečka 6:2, 6:3

Semifinále žen (tvrdý povrch)

Barbora Strýcová – Karolína Muchová 1:6, 6:4, 6:10

Petra Kvitová – Kateřina Siniaková 7:5, 6:4

Program na čtvrtek

Zdroj: tenisovysvet.cz, foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)