Během středečního dne se rozhodne o finalistech turnaje O pohár prezidenta ČTS. Hlavními hvězdami opětovně budou Petra Kvitová a Barbora Strýcová, do cesty se jim postaví Kateřina Siniaková, resp. Karolína Muchová. Mužské semifinálové duely nabídnou duely talentů mezi Michalem Vrbenským a Jiřím Lehečkou a daviscupových reprezentantů Zdeňka Koláře proti Vítu Kopřivovi.

Dosavadní ženská část pavouka nabídla postupy favoritek. Karolína Muchová přehrála Kristýnu Plíškovou (6:3, 6:4), Barbora Strýcová si poradila s patnáctiletou Lindou Fruhvirtovou 6:1, 7:5. Ve třetím čtvrtfinále se první nasazená Petra Kvitová dostala přes Barboru Krejčíkovou (7:6, 6:2), v závěrečném duelu Kateřina SIniaková vyřadila Lucii Hradeckou.(6:3, 6:4)

Mezi muži naopak došlo na dvě překvapení. Hned na úvod Lukáš Rosol prohrál s Vítem Kopřivou 6:7, 3:6, neuspěl ani největší favorit Jiří Veselý, který padl s Michaelem Vrbenským 4:6, 6:3, 4:10. Z postupu se radoval Zdeněk Kolář, jenž porazil někdejší juniorskou jedničku Jonáše Forejtka (6:3, 7:5), a Jiří Lehečka, ten v souboji mládí přemohl Tomáše Macháče 7:6(7), 1:6, 10:6.

O pohár prezidenta ČTS

Semifinále mužů (antuka)

10:00 Zdeněk Kolář – Vít Kopřiva

13:00 Michael Vrbenský – Jiří Lehečka

Semifinále žen (tvrdý povrch)

11:30 Barbora Strýcová – Karolína Muchová

14:30 Petra Kvitová – Kateřina Siniaková  

Fotogalerie – 1. den (2)

Zdroj: tenisovysvet.cz, foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)