Petra Kvitová se stala vítězkou ženské části turnaje O pohár prezidenta ČTS. Světová dvanáctka potvrdila ve čtvrtečním finále papírové předpoklady, když porazila Karolínu Muchovou po setech dvakrát 6:3. Finalistky trápily silné povětrnostní podmínky a duel musel být v průběhu druhého setu přerušen kvůli dešti. Kvitová zvládla dohrávku a pražským turnajem prošla bez ztráty setu.

Hned v prvním gemu finálového klání měla Petra Kvitová čtyři brejkbolové příležitosti, ale ani jednu nevyužila. Nabuzená Muchová poté prolomila servis dvojnásobné wimbledonské šampionky a vedla 3:1.

Od toho momentu se však aktuálně 26. tenistce světa přestalo dařit a ztratila hned osm gemů v řadě. Kvitová mířila za finálovou výhrou, ale duel musel být kvůli dešti přerušen za stavu 6:3 a 4:1.

Po pauze byla aktivnější Muchová, která snížila na 3:4. Poté si však třiadvacetiletá tenistka přivodila zranění nohy a duel dohrávala se zdravotní indispozicí. Favorizovaná Petra Kvitová poté dovedla zápas do vítězného konce a po výhře dvakrát 6:3 triumfovala na turnaji O pohár prezidenta ČTS.

„Každý den jsem hrála lépe, to je pozitivní. Dnes to byl můj nejlepší výkon, který jsem tady na tom turnaji podala,“ zhodnotila Kvitová výkon v rozhovoru pro ČT Sport.

Vrbenský vyhrál turnaj O pohár prezidenta ČTS! Ve finále přehrál Koláře

Mužskou část turnaje O pohár prezidenta ČTS ovládl Michael Vrbenský, který ve čtvrtečním finálovém duelu porazil Zdeňka Koláře po setech 6:4, 6:7(5) a 10:8. Dvacetiletý tenista potvrdil předzápasové papírové předpoklady a vyzrál nad o tři roky starším Kolářem, kterého při hře limitoval puchýř na pravé ruce.

Vstup do finálového klání, které odstartovalo na pražské antuce krátce po poledni, zvládl lépe Kolář, který si vypracoval vedení 3:1. Vrbenskému se poté podařilo úspěšně zhodnotit obě brejkbolové příležitosti a po rychlé otočce se po výhře 6:4 ujal vedení v zápase.

Michael Vrbenský (CZE)

Druhá sada se rovněž vyvíjela lepším způsobem pro dvacetiletého tenistu, který díky brejku z třetího gemu mířil za vítězstvím. Důležitý moment přišel v osmém gemu, ve kterém se Kolářovi podařilo podruhé v zápase prolomit servis svého krajana a dostal se zpět do hry.

O osudu druhého setu nakonec musela rozhodnout až zkrácená hra, ve které byl aktivnější Kolář. Tenista se zkušenostmi z Davisova poháru si vypracoval vedení, které si nakonec udržel. Dva setboly sice promarnil, ale třetí možnost již využil a poslal finálové střetnutí do supertiebreaku.

V klíčových okamžicích předváděli oba tenisté velmi kvalitní tenis a v supertiebreaku byl k vidění velmi vyrovnaný průběh. Možnost premiérového mečbolu si jako první vypracoval za stavu 8:8 dvacetiletý Vrbenský, který následně zápas ukončil krásným bekhendem po čáře.

„Je to pro mě cenné vítězství a jsem za to moc rád. Chtěl jsem si to hlavně užít. Narazil jsem tu na výborné hráče, jsou to skvělé zkušenosti,“ hodnotil Vrbenský výkony na tomto turnaji v rozhovoru pro ČT Sport.

O pohár prezidenta ČTS

Finále mužů (antuka)

Michael Vrbenský – Zdeněk Kolář 6:4, 6:7(5), 10:8

Finále žen (tvrdý povrch)

Petra Kvitová – Karolína Muchová 6:3, 6:3

Fotogalerie – 3. den

Zdroj: tenisovysvet.cz, foto: Pavel Lebeda / sport-pics.cz