V neděli 7. června 2020 odstartuje do své osmé sezóny ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár závodem v Beckově.

Závod bude provázet celá řada opatření souvisejících s pandemií koronavirem. Pořadatelé žádají závodníky i jejich doprovody, aby sledovali oficiální stránky závodu a pečlivě se seznámili se všemi úpravami závodu v Beckově.

Zásadní změny se týkají především těchto bodů:

  • přihlášení na místě není možné, přihlásit se k závodu můžete pouze prostřednictvím online registrace 
  • neoficiální trénink na trati bude připravený na sobotu
  • v Beckově bude pozměněný časový program oproti zavedenému programu ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru
  • parkování vozidel bude na příjezdové komunikaci, mimo areál závodů
  • start počínaje kategorií žáků a starších kategorií se uskuteční mimo areál, na silnici pod kopcem a závodníci po startu absolvují úvodní zaváděcí asfaltové stoupání

Vzhledem k tomu, že registrační systém už nyní eviduje téměř 500 přihlášených závodníků z celé republiky, žádají pořadatelé všechny jezdce a týmy, aby přijeli na závod až v čase nezbytně nutném pro přípravu k závodu a ihned po ukončení závodu opustili areál.

TEAM area v klasickém podání nebude k dispozici. Teamové stany bude možné postavit pouze na povolenky „velkým“ týmům jako technické zázemí. O povolení je potřeba předem písemně požádat ředitele závodu Pavla Mišoně, s uvedením SPZ vozidla, jménem a kontaktem na odpovědnou osobu. 

Pořadatelé také posilují informační systém v areálu. Kromě tradiční informační tabule a nástěnky u stanu kanceláře závodu bude v prostoru startu a cíle přítomen „technický ředitel závodu“ připravený odpovídat na všemožné dotazy závodníků i doprovodů.

Novinky letošního ročníku

ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár 2020 bude provázet i několik novinek platných pro všechny závody.

Tou první je start kategorie juniorů společně s kategorií MUŽI. Naopak start kategorie kadetů bude společný s kategoriemi Masters.

Další změnou je věková úprava kategorií Masters podle nových pravidel UCI, kdy v této kategorii mohou startovat jezdci až od 35 let. Počínaje závodem v Beckově, budeme moci fandit i kategorii SuperMasters pro nejzkušenější jezdce ve věku nad 65 let.

Kdo letos získá prestižní dlažební kostku?

Beckov patří mezi tradiční podniky ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru. Na kombinaci přírodní a umělé tratě už závodili téměř všichni jezdci české bikové špičky včetně olympioniků. Také na nedělní start se připravuje řada reprezentantů, pro které bude závod v Beckově dalším testem výkonnosti po nucené koronavirové pauze.

„Trať v Beckově je ve výborné kondici díky pravidelným tréninkům“ přibližuje ředitel závodu Pavel Mišoň z týmu ADASTRA Cycling Team a dodává „nově jsme upravili Rock Garden, kterou nám nějaký zahrádkář poctivě rozebral a odvezl, položili nové klády v technických sekcích a také postavili superklopénku, kterou vídáme na světových tratích“. 

Foto: Barbora Klap