Michael Phelps, Usain Bolt, Roger Federer, … a Jiří Ježek! Španělský tisk – konkrétně denně nejčtenější noviny Marca – přišel s žebříčkem stovky nejlepších mužských sportovců 21. století a do redakčního výběru se vtěsnala i legenda české a světové para cyklistiky. Jiří Ježek, jako jediný Čech a jeden z pouhých dvou para sportovců v seznamu, obsadil 73. místo.

Ježek za sebou nechal i takové hvězdy „zdravé“ cyklistiky jako Toma Booneaa (82. místo) Marka Cavendishe (95. místo). Nejlépe umístěným cyklistou se stal Chris Froome na 17. příčce. Dle hodnocení španělských novinářů je český závodník tím nejlepším paralympijským cyklistou historie, a to především díky své všestrannosti a množství vybojovaných úspěchů. Jiří Ježek se může pyšnit ziskem 11 paralympijských medailí z toho šesti zlatých. Šestkrát se rovněž stal světovým šampionem.

JIŘÍ JEŽEK MEZI 100 NEJLEPŠÍMI SPORTOVCI 21. STOLETÍ DLE ČASOPISU MARCA 🤩Michael Phelps, Usain Bolt, Roger Federer, ……

Zveřejnil(a) Český paralympijský tým dne Úterý 16. června 2020

 

V konečném žebříčku bohužel chybějí další česká jména. Celkové první místo obsadil legendární americký plavec Michael Phelps. Stříbrnou pozici si „vyběhal“ Jamajčan Usain Bolt a TOP 3 doplnil ještě švýcarský tenista Roger Federer. Kromě Jiřího Ježka se nezapomnělo ještě na jednoho para sportovce, a to na Daniela Diase z Brazílie – držitele 24 medailí z paralympijských her v letech 2008 až 2016. Kompletní žebříček na MARCA.com

ROZHOVOR O PRAŽSKÉ CYKLISTICE S JIŘÍM JEŽKEM

S Jiřím Ježkem jsme v květnu dělali rozhovor o cyklistice v hlavním městě. Připomenout si ho můžete zde.

Zdroj a foto: MARCA.com a archiv ČPV