Sportovní fanoušek o letošní WTA v České republice nepřijde. Od 10. do 15. srpna se na pražské Spartě bude pořádat Prague Open s dotací 225 000 dolarů, přičemž se jedná o součást provizorního kalendáře. „Možnost organizovat v této zvláštní době turnaj WTA vnímáme jako ocenění úspěchů českého ženského tenisu a organizátorských kvalit našich pořadatelů,“ nechal se slyšet prezident ČTS Ivo Kaderka.

Na přelomu dubna a května se letos měl pořádat šestý ročník J&T Banka Prague Open, vinou opatřeních z koronaviru však byl tento turnaj pro rok 2020 zrušený. Na konci června však přilétla výborná zpráva –⁠ od 10. do 15. srpna byl do provizorního kalendáře WTA zařazený turnaj Prague Open, který bude hostit pražská Sparta.

„Je to velká čest pro celou českou tenisovou rodinu. Možnost organizovat v této zvláštní době turnaj WTA vnímáme jako ocenění úspěchů českého ženského tenisu a organizátorských kvalit našich pořadatelů. Jistě k tomu přispěl i rychlý restart sezóny, když jsme již bezproblémově zvládli několik turnajů,“ prohlásil spokojený prezident ČTS Ivo Kaderka.

 

Z pořádání této akce má pochopitelně radost také ředitel turnaje TK Sparta Praha David Trunda. „Skvělé české publikum se i letos dočká špičkového ženského tenisu. Jsem moc rád, že se nám ve spolupráci s Českým tenisovým svazem a jeho mezinárodní diplomacii vedené prezidentem Kaderkou podařilo akci získat a připravit takové podmínky, díky kterým budeme svědky skvělé tenisové podívané,“ vyjádřil se David Trunda.

Podle slov prezidenta ČTS Ivo Kaderky za touto blížící se srpnovou akcí stojí skvělé diplomatické vztahy. „WTA hledala v této zvláštní mimořádné místa a organizátory, kteří by připravili rychle a v garantované kvalitě skvělý turnaj. Velmi nám k tomu pomohly reference získané díky úvodnímu turnaji pokoronavirové éry, který se právě na Spartě odehrál a dopadl skvěle,“ dodal Ivo Kaderka.

O startovním poli se rozhodne v nejbližší době, už nyní se však fanoušci můžou těšit na kvalitní obsazení. „Vstoupili jsme do jednání s nejlepšími českými hráčkami, které jsou vždy ozdobou domácích akcí,“ pozval na pražskou Spartu ředitel turnaje David Trunda.

Na srpnovém turnaji budou připraveny mobilní tribuny s kapacitou 2 000 míst. Vstupenky se začnou prodávat během července.

Zdroj: tenisovysvet.cz, foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)