Zážitkový závod dvojic, který se bude konat v neděli 2. srpna v pražských Klánovicích, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závod zvaný Klánovický Mini Adventure, při němž se plní nejrůznější úkoly mohou absolvovat dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Závod se koná v Klánovickém lese a jeho blízkém okolí, dvojice závodníků se pohybuje po trase na kole a jejím úkolem je plnit různé úkoly, které jsou každý ročník jiné. V minulosti to byla například jízda na paddle boardech, lukostřelba, slalom ve vypuštěném bazénu, jízda na kanoi nebo překonání BMX trasy se skoro 40 kilovým pytlem písku na zádech. Jistá je pouze úvodní disciplína – řezání polena. Účastníci si sami určují svoji trasu a pořadí plnění úkolů. Do cíle je třeba se dostat v časovém limitu tří hodin.

Závodí se v kategoriích muži, ženy, smíšené týmy a nebo dítě s rodičem. Dětská kategorie plní úkoly v blízkém okolí startu a její časový limit je hodina a půl.

Pro účastníky je připraveno profesionální zázemí v podobě šaten, sprch, úschovny zavazadel a kol. Před vyhlášením vítězů potěší koncert kapely Skromný Leon.

Kapacita dospělého závodu je 222 dvojic, u dětské varianty pak 99 týmů.

V původním květnovém termínu proběhl Mini Adventure nanečisto, nyní si dvojice zazávodí „naostro“. Klánovický Mini Adventure se letos koná již po šesté a je součástí Újezd.net “Seriálu Tří závodů pro zdraví”.

Seriál 3+ má motto “Když zážitek je víc než výkon”. Je určen od absolutních hobíků až po zkušené sportovce, rodiny s dětmi, které chtějí zažít hezký den plný sportu. Více informací o MiniAdventure či celém seriálu závodů naleznete na www.triprozdravi.cz

Rozhovor z loňského ročníku na našem Youtube kanálu

Foto: archiv