Organizátoři víkendového Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji (18. – 20. září 2020) dávají maximum sil a energie do přípravy úspěšného šampionátu. Na umělé slalomové dráze, která byla renovována, se chystá vystartovat více než 130 lodí z 20 zemí. Pro českou reprezentaci také vyvrcholí olympijská nominace kanoistů. I když to nepůjde na místě, závody můžete sledovat naživo.

Livestreaming bude v pátek dostupný z kvalifikací na kanálu Canoe Europe Youtube

Sobotní a nedělní závody jsou z důvodu vysílacích práv blokovány, ale můžete závody sledovat díky TV přenosu České televize i na webu. O dalších vysílacích kanálech bude informovat Evropská kanoistická federace na svých sociálních sítích před startem šampionátu.

Výsledky můžete živě sledovat zde.

MISTROVSTVÍ EVROPYKrásná, ale zároveň trošku smutná😰 bude bez vás kulisa letošního mistrovství Evropy v Troji….

Zveřejnil(a) Český vodní slalom a sjezd dne Pondělí 14. září 2020

Vizitky českých slalomářů na MR v Praze 2020

Přinášíme vizitky závodníků české reprezentace, kteří koncem přístího týdne vystartují v rámci Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji 2020.

K1 muži:

PRSKAVEC Jiří

 • Trenér/Klub/RSC: Jiří Prskavec, st./USK Praha/VICTORIA VSC
 • Záliby: kutilství, zahradničení, lenošení, syn Jiří, web
 • Úspěchy: Reprezentant, který bude v Tokiu pravděpodobně startovat s číslem 1. Na olympiádě v Riu získal bronzovou medaili, kdy ho od vytouženého zlata dělil jediný dotyk branky. Jířa je aktuální světovou jedničkou, dvojnásobným mistrem světa a celkovým vítězem světového poháru 2019. Svůj první světový titul získal v roce 2015, ale sám říká, že ten druhý byl těžší. Loni v Seu d`Urgell totiž startoval v roli favorita. Český kajakář má na kontě také mnoho medailí z ME i mládežnických soutěží. Velké překvapení všem připravil již při své seniorské premiéře v roce 2011, kdy ve svých 18 letech získal bronzovou medaili na ME dospělých.

HRADILEK Vavřinec

 • Trenér/Klub/RSC: Miloslav Říha/USK Praha/VICTORIA VSC
 • Záliby: létání, wakeboarding a surfing
 • Úspěchy: Vávra je stříbrný olympionik z Londýna 2012 a mistr světa z pražské Troji 2013. V loňském roce se po dvouleté pauze dokázal vrátit do reprezentačního týmu a letos si svými skvělými výkony místo udržet. Že Vávra patří mezi světovou špičku, dokazují také jeho další úspěchy. V roce 2010 získal bronz na ME a stříbro na MS, o rok později byl druhý v celkovém hodnocení světového poháru. Mimo vodní slalom závodí také v kategorii CSLX – ve které v roce 2017 získal titul mistra světa.

PŘINDIŠ Vít

 • Trenér/Klub/RSC: Miloslav Říha/USK Praha/VICTORIA VSC
 • Záliby: surfing, cestování, plzeňské pivo, web

 • Úspěchy: Vítek je aktuálním mistrem Evropy a letos bude chtít svůj titul obhájit. Když se podíváte na jeho kariéru, můžete si všimnout, že po pomyslném žebříku stoupá stále výš. Před dvěma lety na evropském šampionátu v Praze získal stříbrnou medaili. O rok dříve (2017) se stal vicemistrem světa v Pau a jako první český závodník vyhrál celkové hodnocení světového poháru. Dlouhá léta trénoval pod vedením svého táty Pavla.

MASLAŇÁK Tomáš

 • Trenér/Klub/RSC: Jan Vondra/Dukla Brandýs n. L./ASC Dukla
 • Záliby: badminton, poker, cestování
 • Kariéra: Tomáš pádluje od 11 let, kdy začínal v Karviné pod vedením trenéra Romana Neugebauera. V 19 letech odešel do Prahy, do klubu Dukla Brandýs n. L. Na seniorském závodě bude startovat poprvé – mezi své nejlepší výsledky řadí 4. místo na MS juniorů. Na svou premiéru se těší, protože nejtěžší část sezony (nominaci) už má za sebou a dle jeho slov bere ME jako bonus.

K1 ženy

KUDĚJOVÁ Kateřina

 • Trenér/Klub/RSC: Jiří Prskavec, st./USK Praha/VICTORIA VSC
 • Záliby: surfování, brusle, kolo, snowboard, filmy, spánek
 • Úspěchy: Kateřina si letos v české nominaci zajistila svou místenku na olympiádě v Tokiu. Na loňském MS jí chyběl kousek na medaili. Skončila 4. a po letošních úspěšných českých závodech si brousí zuby i na evropské kovy. Kačka na sebe dokázala přitáhnout velkou pozornost již v roce 2015, kdy sezonu otevřela 3. místem na ME a uzavřela titulem mistryně světa v Londýně. Od té doby nenechává nikoho na pochybách, že patří mezi světovou špičku. Na OH v Riu prošla všemi kvalifikačními jízdami bez problémů, bohužel v nejdůležitější finálové jízdě se dopustila velké chyby a skončila na 10. místě. V Tokiu si určitě bude chtít spravit chuť.

VOJTOVÁ Veronika

 • Trenér/Klub/RSC: Pavel Kubričan/USK Praha/VICTORIA VSC
 • Záliby: jóga, běhání, lyžování, plavání
 • Úspěchy: Veronika je dostatečně zkušená a rychlá závodnice, která dokáže bojovat o ty nejvyšší příčky. Jejími největšími úspěchy je 5. místo na MS juniorů, 4. místo na ME juniorů a 5. místo na MS do 23 let. Na individuální seniorskou medaili na mezinárodním poli stále čeká. Společně s Janem Maškem získali 3× bronzovou medaili na MS dospělých v kategorii C2 mix. Veronika je poslední mistryní světa v CSLX (z Prahy-Troje 2019), mistryně České republiky ve vodním slalomu K1 ženy z roku 2015 a 2019. V roce 2015 se také stala společně s Kateřinou Kudějovou a Štěpánkou Hilgertovou na MS v Londýně mistryní světa v týmovém závodě. Veronika vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze, Fakultu životního prostředí, obor Aplikovaná ekologie.

GALUŠKOVÁ Antonie

 • Trenér/Klub/RSC: Vladislav Galuška/Michal Buchtel /Sušice/VICTORIA VSC
 • Záliby: cestování, letadla, jídlo
 • Úspěchy: Tonička si své místo v seniorské reprezentaci vyjela poprvé – i když o sobě už několik let dává vědět v juniorských kategoriích. Je totiž juniorskou mistryní světa 2017 a 2019 a vicemistryní Evropy 2017. Svůj první závod jela v šesti letech v Třebechovicích a soupeření ji začalo bavit. Ke kanoistice Toničku přivedl její otec, který ji trénuje. Byla studentkou Gymnázia Sušice, kde letos maturovala. Poté byla přijata na ČVUT, obor profesionální pilot. Mladá kajakářka ze Sušice se v Tokiu objeví jako předjezdkyně a bude tak moct už příští rok ochutnat olympijskou atmosféru.

Kajakářka Antonie Galušková – Canoe Slalom Athlete 💪 připravena na svůj velký závod v Troji….The young Czech kayaker…

Zveřejnil(a) Canoe Slalom Prague dne Středa 16. září 2020

HILGERTOVÁ Amálie

 • Trenér/Klub/RSC: Michal Buchtel/USK Praha/VICTORIA VSC
 • Záliby: jóga, lyžování, jízda na koni, kitting, běh, cestování
 • Úspěchy: Aktuální mistryně Evropy z Pau 2019 pravděpodobně zdědila genetické předpoklady rodiny Hilgertů. Amálka svůj první titul získala v roce 2013, kdy jako nováček juniorského týmu brala na mistrovství světa zlatou medaili. Od toho roku však nedokázala na mezinárodním poli žádnou další medaili vybojovat. Svou „kletbu“ ale prolomila na seniorském ME 2019 v Pau, kde získala titul mistryně Evropy. A svou formu potvrdila i na loňském mistrovství světa do 23 let v Krakově, kde přidala další zlato. V letošním roce se jí sice nepodařilo nominovat se do seniorského A-týmu, na mistrovství Evropy ale díky loňskému titulu může startovat. Po ne moc vydařených nominacích získala titul mistryně republiky a je horkou adeptkou na evropské medaile.

C1 muži

ROHAN Lukáš

 • Trenér/Klub/RSC: Jiří Rohan/USK Praha/VICTORIA VSC
 • Záliby: florbal, fotbal, plavání, historie
 • Úspěchy: Lukáš je už kanoistickou stálicí reprezentačního týmu. Za své největší úspěchy považuje 5. místo na ME v Praze (2018), 10. místo v celkovém hodnocení světového poháru a celkové vítězství v Českém poháru 4krát v řadě. Na vodě začal jezdit v 9 letech a zpočátku měl z divoké vody velký strach. Až do roku 2013 byl vynikajícím závodníkem na deblkanoi, což dokazuje řada medailí z ME a MS v juniorských kategoriích. Nyní už se věnuje pouze kanoi. Lukáš je též důkazem toho, že jablko nepadá daleko od stromu. Jeho otec Jiří Rohan byl vynikajícím deblkanoistou a je šéfem organizačního výboru Mistrovství Evropy 2020.

HEGER Vojtěch

 • Trenér/Klub/RSC: Lukáš Kubričan/Dukla Brandýs n. L./ASC Dukla
 • Záliby: přítelkyně, cestování, kafe
 • Úspěchy: Říká o sobě, že pořád nestíhá a rád pije kafe. S vodním slalomem na divoké vodě začal v Hradci Králové v roce 2005, v klubu KVS Hradec Králové. K vodě ho přivedla maminka, která také závodila. Naučil se od ní základy vodního slalomu, později začal trénovat s Jiřím Karlovským. První závody jel v 6 letech jako předžák v Písku. Vloni na MS v Seu díky 13. místu v semifinále zajistil České republice účastnické místo v kategorii C1 na olympijských hrách v Tokiu.

CHALOUPKA Václav

 • Trenér/Klub/RSC: Miloslav Říha/USK Praha/VICTORIA VSC
 • Záliby: četba, hory, crossfit, čas strávený s přítelkyní, hrával fotbal, miluje tvarůžky
 • Úspěchy: Aktuální mistr ČR 2020, mistr světa do 23 let z roku 2018, vicemistr světa do 23 let 2017 z Bratislavy. Váša začal s vodním slalomem v roce 2008, kdy ho ke sportu přivedla jeho kmotra. Vodní slalom byl pro něj náhradou za fotbal, se kterým kvůli zranění musel skončit. První záběry na vodě probíhaly v kategorii K1 pod vedením trenérky Pavly Knebové, ale od 12 let se plně věnuje kanoi. První individuální medaili z velké mezinárodní akce získal v roce 2015 – na MSJ v Brazílii skončil bronzový. Na MEJ v Solkanu také vybojoval bronz. K velkým výsledkům patří také 7. místo ve finále Světového poháru v Seu 2017.

C1 ženy

FIŠEROVÁ Tereza

 • Trenér/Klub/RSC: Lukáš Kubričan/Dukla Brandýs n. L./ASC Dukla
 • Záliby: pes, běhání, rodina
 • Úspěchy: Terka je velkým talent českého vodního slalomu. Už v devatenácti letech získala titul vicemistryně světa i Evropy. V loňské sezóně se jí povedlo získat 3. místo v celkovém hodnocení světového poháru a mezi své největší úspěchy určitě počítá i bronz z mistrovství světa 2018 v Riu. Spoustu medailí získala i z juniorských evropských i světových šampionátů a „kuriozitou“ je loňský titul mistryně světa do 23 let v kategorii K1 – její „vedlejší“ kategorii. Terčiným snem je dostat se na olympiádu – a ten si může už na letošním ME splnit.

SATKOVÁ Gabriela

 • Trenér/Klub/RSC: Jan Busta/USK Praha/VICTORIA VSC
 • Záliby: spánek, ležení v posteli, TV seriály, jídlo
 • Úspěchy: Mladá kanoistka se po roční pauze vrací do seniorského A-týmu. Loni sice mezi dospělými o medaile na mezinárodním poli nebojovala, zato se ale stala juniorskou mistryní světa, Evropy i republiky. Přitom světový titul obhájila – na juniorkém MS 2018 vystoupala na nejvyšší stupínek poprvé. S kanoistikou začala v sedmi letech díky svým starším sourozencům, kteří se tomuto sportu už dlouho věnovali.

KNEBLOVÁ Tereza

 • Trenér/Klub/RSC: Jiří Kratochvíl/UP Olomouc
 • Záliby: kreslení, poslouchání audioknih
 • Úspěchy: Tereza v 17 letech je nováčkem mezi seniory. Pochází z Olomouce a je talentovanou všestrannou závodnicí a vodáckou obojživelníci – své úspěchy totiž sbírá ve slalomu i sjezdu na divoké vodě, v kategoriích C1 i K1. K významným výsledkům patří stříbro v kategorii C1 a vítězství z mixu na MS v Krakově (2019) a triumf z MS v Bosně v kategorii K1 sprint sjezd.

View this post on Instagram

💥 💥SENIORSKÁ REPRE💥💥 Tak tohle mi neuvěříte!!😱 Všechny nominace jsou u konce.😁 Vyvrcholení celé nominace proběhlo v pražské Tróji.🤩 Tolik pocitů se mi snad za jeden víkend nikdy nevystřídalo.😂 Nikdy bych nevěřila, že tohle budu moct někdy říct ale: MÁM SENIORSKOU REPRE!!🇨🇿😱 Furt to ještě moc nechápu.🤯 Lidi, ke kterým vzhlížím už od předžáků, budou teď se mnou v jednom týmu.😱🤯 Takže další velký sen si můžu odškrtnout.✅🤩 Děkuju moc všem za podporu.❤️ Velké dík patří hlavně mým trenérům.🥰 Bez nich by to nešlo.☺️ Za necelé dva měsíce už budu stát na startu mistrovství Evropy, zase tady v Tróji.😍 Tak doufám, že přijedete fandit.👏 . . . 📸 @samroucis #czechcanoe #kickthewaves #inwaterwelive #congratulation #selection #water #race

A post shared by Tereza Kneblova (@kneblovaterka) on

Foto/zdroj: http://www.slalomtroja.cz/