Charitativní závod Proběhni.se Kunratickým lesem nakonec musel být z hygienických důvodů zrušen. Startovné bude moct být přeneseno do příštího roku. 

Z tiskové zprávy organizačního týmu:

Do poslední chvíle jsme věřili, že budeme moci charitativní závod Proběhni.se tuto sobotu uspořádat, a to i přes vládní nařízení, která byla nedávno vyhlášena. Je nám to líto především kvůli běžcům, kteří se i v těžké době do závodu hlásili, aby mohli společně pomoci Nadačnímu fondu České srdce a podpořili prevenci srdečních onemocnění.

Na přípravě závodu pracoval organizační tým hned dvakrát. Bohužel dubnový, ani nyní říjnový, termín se nepodařilo zrealizovat z důvodu vyšší moci, tedy zhoršující se situaci s onemocněním COVID-19. Závod se koná pod hlavičkou IKEM a nikdo nechce ohrozit bezpečí nejen pacientů v nedalekém nemocničním areálu, tak ani samotných běžců. Zdraví vždy bude na prvním místě.

„Vzhledem k současné epidemiologické situaci, která je zásahem vyšší moci, a ochraně zdraví všech závodníků jsme doporučili na rozhodnutí závod Proběhni.se přeložit na příští rok. Jedná se o racionální krok, který zohledňuje i fakt, že by musel být z hygienických důvodů zrušen celý doprovodný program zaměřený na prevenci kardiovaskulárních onemocnění,“ vysvětluje za IKEM tisková mluvčí Markéta Šenkýřová.

V neposlední řadě je nám to líto kvůli Nadačnímu fondu České srdce, právě jemu putuje kompletní výtěžek ze startovného. Náklady třetích stran hradí partneři závodu, za což jim moc děkujeme.

Chtěli bychom upřímně poděkovat všem přihlášeným běžcům, kteří věřili nám i běžeckému happeningu Proběhni.se a projekt podpořili. Budeme moc rádi, když vzhledem k náročným přípravám ponecháte již investovanou částku za registraci organizačním nákladům a Nadačnímu fondu České srdce. Pochopíme však i to, když budete chtít své startovné přesunout na ročník 2021.

Pokud byste skutečně chtěli startovné zachovat do příštího roku, napište nám na info@probehni.se do 31. října 2020. Pokud se rozhodnete startovné nadačnímu fondu ponechat, vřele za všechny jeho členy a pacienty děkujeme.

Vážíme si vaší podpory a přízně, kterou jste nám zanechali i přes překážky, které nás zbrzdily. Budeme rádi, když s námi poběžíte další ročník za, doufejme, již standardních podmínek.  Děkujeme za pochopení a přejeme vám pevné zdraví.

Tým Proběhni.se

Foto: archiv