Výjimku od Ministerstva zdravotnictví ČR sice dostaly jen závody profesionálů, ale Jizerskou 50 dělá unikátní především účast hobíků. Proto se organizátoři rozhodli uspořádat virtuální závod, díky kterému budou moct na více než padesátiletou tradici Jizerské 50 navázat alespoň na dálku, a uctít tak památku horolezců z Expedice Peru 1970.

Virtuální podoba ČEZ Jizerské 50 bude probíhat od 6. do 28. února. Všichni registrovaní na 54. ročník jsou automaticky přihlášeni i na virtuální závod a již brzy mohou očekávat svůj startovní balíček. Až domů každému dorazí křišťálová medaile, startovní číslo, pamětní medaile a mnoho dalších dárků.

Virtuální závod také otevírá brány všem ještě neregistrovaným účastníkům, kteří se nyní mohou zaregistrovat ve sportID. Přečtěte si více o virtuální závodu, jeho pravidlech, pokynech a jak zaznamenávat svůj závod ZDE.

Nemáte plány na víkend? Doporučujeme virtuální výstavu s fotkami z Jizerská 50 😍📸

Zveřejnil(a) Praha sportovní dne Pátek 29. ledna 2021

 

Proč závodit virtuálně?

  • Každý si může zajet svůj závod kdekoliv na světě! (nejenom v Jizerkách nebo v České republice)
  • Zúčastnit se můžete nejen na běžkách, ale také jinými druhy pohybu (na kole, bruslích, během, chůzí, jak bude libo v rámci volného závodu. VIRTUÁLNÍ Jizerská).
  • Své výkony můžete sdílet s ostatními skrz klub ČEZ Jizerská 50 v aplikaci Strava!
  • Tam můžete také každý týden a víkend soutěžit o ceny od T-Mobile na jednotlivých trasách Jizerské 50.
  • Společným snažením uctíme památku horolezců Expedice Peru 1970, na jejichž počest se jezdí závod jako memoriál přesně 50 let
  • Svou účastí jste automaticky zařazeni do velké tomboly o dárky od našich partnerů. Jejich seznam se již brzy objeví na webu.
  • Pokud nahrajete ke svému výsledku také fotku, obdržíte ji s rámečkem ke snadnému sdílení a automaticky budete zařazeni do slosování cen od T-Mobile.
  • Závod je součástí Worldloppet Virtual Racing League, a tak se stanete členy celosvětového společenství běžkařů. Můžete se zároveň přihlásit na jakýkoliv jiný závod ve světě.
  • Za svůj výkon obdržíte také elektronický diplom a zdarma analýzu výsledků od Generali Investments.
  • Závodníky také čeká celá řada výhod od našich partnerů.

Podstránka Aktuálně

Sledujte také podstránku jiz50.cz/aktualne, kde najdete všechny infomace k virtuálnímu závodu pohromadě. Najdete zde přehledný rozcestník plný odkazů, které se vám budou při účasti rozhodně hodit. Stejně jako nová mobilní aplikace Jizerská 50 – SkiTour

Upozornění: V neděli 14. února bude do 10:30 uzavřen vjezd do Bedřichova a na další nástupní místa Jizerské magistrály jako je Jizerka, Smědava a Souš.Prosíme o respektování pokynů Policie a volbu jiných tras v tento den. V pátek 12. února bude uzavřen stadion v Bedřichově od 14:00. 

Expedice Peru 1970

Československá horolezecká expedice Peru 1970 byla horolezecká expedice z roku 1970 s cílem vystoupit na vrchol Huandoy v peruánském pohoří Cordillera Blanca. 31. května 1970 expedici tragicky ukončilo ničivé zemětřesení o síle 7,9 stupně Richterovy stupnice, během něhož se z vrcholu Huascaránu uvolnila masivní lavina, která usmrtila čtrnáct československých účastníků expedice.

Více o expedici se dozvíte ZDE.

Důvodů, proč se s námi zapojit do Virtuální 54. ČEZ Jizerská 50 je mnoho, tak si pojďme rovnou jeden konkrétní ukázat! 🤩…

Zveřejnil(a) Jizerská 50 dne Pátek 5. února 2021

Foto: archiv pořadatele, Jan Šibík