Od 15. do 30. dubna 2021 proběhne první ročník virtuálního charitativního běhu na podporu lidí s mentálním postižením pořádaným spolkem PORTUS Praha. K běhu se může připojit kdokoliv a kdekoliv-běžci, chodci, amatéři, profíci, malí, velcí, mladí, staří a pomoct tak těm, kteří to potřebují. Portus Praha čelí výzvě, a to vybrat 333 tisíc na sociálně terapeutické programy a rozjezd aktivit sociálně terapeutické dílny. 

Charakteristickou činností neziskové organizace Portus Praha bylo pořádání kulturních benefičních akcí, které ale už skoro rok možné pořádat není. Proto se organizace rozhodla o úplně nový koncept činnosti. Své aktivity, zejména benefiční sbírku AKCE CIHLA na podporu mentálně postižených, přesunula do online světa. Lidé tak sbírku mohou podpořit koupí e-cihly. Mezi další aktivity se řadí virtuální charitativní běh pro normálně postižené, který se bude konat od 15. dubna do 30. dubna 2021. Startovné činí 150 Kč a zahrnuje diplom, startovní číslo, příspěvek pro Portus Praha, z.ú. a slosovatelný los do tomboly. Zvýšit příspěvek se může navíc při registraci na  této webové adrese. Zapojení se do běhu je velice snadné a nevyžaduje žádné větší přípravy. Zkrátka nasadíte kecky, vyběhnete a budete si trasovat běh pomocí oblíbené aplikace a podělíte se o screenshot.

Výtěžek z běhu využije Portus Praha na sociálně terapeutické programy a rozjezd aktivit sociálně terapeutické dílny. Primární činností sociálně terapeutické dílny (STD) je pracovní nácvik, v současné době ale i hudební setkávání a společné

muzicírování FaraBandu, který si za dobu svého fungování získal skvělé renomé. Kromě terapeutického účinku znamenají pro klienty pravidelné zkoušky a vystupování na koncertech velký socializační přínos. Do budoucna by chtěl Portus Praha za výtěžek nakoupit další hudební nástroje, které by nebyly zapůjčené, ale ve vlastnictví STD.

Zaběhej si kdykoli a kdekoli a rozběhej Česko pro Portus Praha. Podpoříš tím rozjezd sociálně terapeutických aktivit na…

Zveřejnil(a) AKCE CIHLA – Portus Praha, z.ú. dne Čtvrtek 18. března 2021


Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Během té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů a dále sociálně-terapeutickou dílnu v obci Slapy. Portus Praha je také zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice.