Taekwondisté Taehanu Praha pilně trénují i ve ztížených online podmínkách a sklízí díky tomu zahraniční úspěchy. Po třech medailích z únorového mezinárodního turnaje to na březnovém Belgian Open Poomsae 2021 cinklo hned čtyřikrát.

I tyto závody v technických sestavách poomsae probíhaly v online prostředí. Zúčastnilo se jich 647 závodníků z 50 zemí celého světa. Z našeho klubu do dění turnaje v rámci české reprezentace zasáhlo hned sedm talentů, kteří pod vedením mistra Lee za přísných hygienických podmínek natočili své závodní sestavy na videa a od 19. do 21. března sledovali, jak jejich výkony hodnotí mezinárodní rozhodčí.

Belgian Open Poomsae 2021

 

V pátek probíhala eliminační kola turnaje, ze kterých se těsně neprobojovaly naše seniorky do 30 let A. Větší štěstí měla juniorka A Hana Lee, které se podařilo dostat do semifinále, kde hned v sobotu ráno své umístění ještě vylepšila a umístila se tak na parádním 16. místě z 49 závodnic světa. Tím ale radost Taehanu zdaleka nekončila. Naopak! Desetiletá mladší žákyně Irena Lee s červeným páskem ve své kategorii jen těsně zaostala za vítěznou závodnicí z Německa a získala tak jako členka reprezentace ČR krásnou stříbrnou medaili.

Ve stejný den do bojů o medaile zasáhly také juniorky Michaela Baštecká a Marie Bulíčková. Obě naše závodnice nastoupily každá ve své technické kategorii na závodní plochu na počítačových obrazovkách mezi prvními, protože na těchto závodech bylo netradičně pořadí závodníků určeno abecedou, nikoli náhodným výběrem. Závodnice se s touto nevýhodou dokázaly poprat a díky jejich výkonům se tak obě mohou těšit z belgické bronzové medaile.

Největší radosti se náš klub i celá česká reprezentace dočkala v neděli. Třešničkou na dortu online turnaje byl výsledek dvanáctileté kadetky Kláry Bulíčkové, která s velkým bodovým rozdílem ovládla svou kategorii a získala tak nejcennější, zlatou medaili!

Děkujeme všem závodnicím za prvotřídní reprezentaci, gratulujeme k medailím a držíme palce na blížící se World taekwondo challenge juniorů, který bude zpestřen ještě soutěží pro rodiny a sourozence. Věříme v další sportovní úspěchy!

Taehan Praha najdete také v naší databázi sportovních klub, podívejte se na ni zde.

Další bronz putuje do Kolína! 🥉 Tentokrát nám udělala radost juniorka Míša Baštecká (15 let, červenočerný pásek)!Gratulujeme 👍 Masarykova Základní škola Velký Osek

Zveřejnil(a) TAEHAN a TAEHAN PRAHA – Klub korejských bojových umění dne Sobota 20. března 2021

Text: Kateřina Pešková, Foto: TAEHAN PRAHA/freepik.com