Poslední kvalifikační kolo pro 28. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu je za dveřmi a rozhodne, které formace postoupí do finále. V letošní sezóně se v odložených termínech konají dvě jednodenní finálová kola a jsou rozdělena podle typu náčiní (hůlka, třásně, prapor, mix) a výkonnostních tříd. Jedno z nich se koná v Radotíně, 02.10.2021. Soutěžit budou nejen skupiny, ale také malé formace (mini, duo-trio, sólo).

Pořadatelé předpokládají, že se do finále v Radotíně probojuje okolo 180 formací v různých disciplínách a na startu se tak v průběhu celého dne vystřídá na 400 mažoretek. Hrozbou jsou však onemocnění a karantény, snad jich nebude mnoho.

Finálové kolo můžete sledovat buď přímo z tribuny sportovní haly v Radotíně nebo prostřednictvím on-line přenosu z odkazu na titulní straně www.majoretsport.cz, začátek v 09:30 h. Realizaci finále finančně podpořilo Hlavní město Praha.

Ti nejlepší postoupí na otevřené mistrovství světa, které se bude konat v Praze, ve sportovní hale Královka, ve dnech 21.-23.10.2021. Přímý přenos na ČT sport bude od 16:00 do 17:30 h a budou v něm zařazeny formace, které předvedly ty nejlepší výkony.

 

Foto: České federace mažoretkového sportu, z.s.