ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.

Víkend v termínu sobota 25. a neděle 26. září 2021 bude v Praze vyhrazen příznivcům horských kol. V lesoparku Letňany a na přírodní trati v Libuši se uskuteční šestý a sedmý závod ŠKODA Pražského MTB poháru ročníku 2021, které rozhodnou o celkových vítězích a zároveň držitelích originálních pohárů s pražskou dlažební kostkou, které od počátku charakterizují pražský seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem.  

Kbely Cycling Team vedený aktivním bikerem v respektované kategorii SuperMasters Miroslavem Svobodou, který pořadatelsky zajišťuje závod v Lesoparku Letňany připravuje pro účastníky okruh tradičního XCO v délce 2 930 metrů s převýšením 94 metrů. Kdo závod ve Kbelích už někdy absolvoval jistě bude souhlasit s lakonickým přirovnáním: zábavné, rychlé, ale překvapivě velmi těžké. Trať využívá nejenom traily místního bikeparku, ale také nezpevněné pěšiny a louky, je charakterizována krátkými, prudkými výjezdy a technickými sjezdy, stále mění směr jízdy. Bikera velmi rychle doslova „pohltí“ do toho pravého jezdeckého „flow“ a pak už je jenom věcí individuální kondice, jak rychle okruh absolvujete.   

SK VELO Praha v čele s Karlem Kubínem, významným pražským cyklistickým funkcionářem, trenérem a bikerem připravuje přírodní okruh v písnické roklině, který zajímavým způsobem kopíruje tok Libušského potoka.

Trať v Písnici patří k čistě přírodní bikové trati a má několik charakteristických prvků, kterými jsou například prudký výjezd skalnatým trailem, technický sjezd k Libušskému rybníku, hravý a jezdivý trail podél Libušského potoka a respekt budí i v minulém roce otestovaná a kladně přijatá novinka v podobě „Dropíku“, který opravdu musíte skočit a pak letět… 🙂

Trénink na obou tratích bude možný v pátek 23. září a v sobotu 24. září.

 

Foto: Hana Matoušková