Úvodní závod desátého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru v olympijském cross country se uskutečnil v areálu Traily Motol. Vítězi hlavních kategorií žen a mužů se stali čeští reprezentanti, Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Team Kolín) a Filip Konečný (Nutrend Specialized Racing).

 Slunečné počasí se silným větrem provázelo soutěžní den úvodního závodu ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskutečnil v areálu Traily Motol. Týmovými stany a vozidly zaplněná louka v prostoru startu a cíle potvrzovala prognózy pořadatelů o vysokém počtu registrovaných jezdců. Pořadatelský tým Nutrend Specialized připravil technickou, náročnou trať, zasazenou do výseku koridoru vedení vysokého napětí, která vznikla v době pandemie a členové týmu ji stále upravují a zdokonalují pro závodní i volnočasové vyžití bikerů všech výkonností i věku.

Už závody dětských kategorií napovídaly, že nedělní program bude provázet atraktivní podívaná, což se naplnilo. Výkony jezdců a strhující průjezdy technickými pasážemi musely zaujmout i náročného diváka.

Početně obsazené závody kategorie Žáků I. rozhodli ve svůj prospěch Babeta Sluková (ADASTRA Cycling team) a Vojtěch Rada (Rexonix Racing Team). Podobně zajímavé souboje předváděli účastníci kategorií Žáci II. Vítězství z Motola si odvážejí Lucie Grohová (CK Příbram FANY Gastro) a David Icha (Cyklo Racing Team Rakovník), oba účastníci Pražského MTB poháru už od nejmenších dětských kategorií.

První závod po přestupu z kategorie žáků vyšel výborně Mistrovi Evropy, Kryštofovi Bažantovi (TJ Sokol Plavy – Cyklo Benda), který tak potvrdil, vstup velmi silného „bažanta“ do sledované a početně obsazené kategorie kadetů.  

Velké překvapení se odehrálo v závodě juniorů, který ve svůj prospěch rozhodnul zatím nepříliš známý jezdec mládežnického týmu SK VELO Praha, Václav Naxera, který s náskokem téměř dvou minut dokázal porazit favorizovaného juniorského reprezentanta Filipa Jecha (GAPP Kolofix MTB Racing team) a Patrika Černého (Expres CZ Tufo Team Kolín), který na sebe nedávno upozornil vítězstvím v závodě kategorie C1 v turecké Alanyi.

Hlavní kategorie mužů a žen ovládli mladí reprezentanti České republiky. Sedmá juniorka loňského mistrovství světa Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Team Kolín) těsně porazila svou reprezentační kolegyni v kategorii U23 a úřadující Mistryni České republiky, Adélu Holubovou (kola-bbm.cz). Třetí dokončila závod Kateřina Vaverková (COPR TJ Přeštice).

Závod mužů byl jednoznačnou záležitostí mladíků pořádajícího týmu Nutrend Specialized Racing, Jana Zatloukala a Filipa Konečného. Oba se už od úvodních metrů závodu odpoutali od startovního pole a ve vysokém tempu dokončili závod společným průjezdem, ruku v ruce, cílem. Na třetí příčce se umístil další český reprezentant kategorie U23, David Šulc (MONDRAKER Racing Team).

Seriál ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů bude pokračovat druhým závodem v sobotu 16. dubna 2022, který se uskuteční v lesoparku Letňany, pořadatelem bude klub Kbely Cycling Team. Závod je zároveň vypsán jako prestižní Mistrovstvím Prahy.

 

Pražský MTB pohár 2022:

neděle 20. března         Motol – Velká cena NUTREND SPECIALIZED

sobota 16. dubna          Kbely – O pohár MČ Praha Kbely / Mistrovství Prahy

sobota 30. dubna          Zličín I. – Velká cena Café Calabrone

neděle   1. května          Zličín II. – O pohár starostky MČ Praha Zličín

neděle 11. září               Libuš – O pohár MČ Praha Libuš

neděle 25. září               Motol – Velká cena ŠKODA AUTO / Akademické MČR

 

 
foto: Karel Kolečko