Olympiáda dětí a mládeže (ODM), to jsou celorepublikové sportovní hry reprezentací jednotlivých krajů ČR v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Ty letošní probíhají v Olomouckém kraji, a to od neděle 26. června, kdy na Andrově stadionu proběhlo slavnostní zahájení. Pod pražskou vlajkou přivedla naše sportovce na zahajovací ceremoniál v roli vlajkonošky bývalá česká reprezentantka a pražská rodačka Kateřina Minařík Kudějová. Mladí sportovci ze všech čtrnácti krajů budou bojovat o cenné medaile až do čtvrtka 30. června.

Na již desátou letní edici ODM, největší multisportovní akci v České republice, se kvalifikovalo celkem 3 539 sportovců a sportovkyň ve dvaceti sportovních disciplínách. Za Prahu postupně nastoupí během čtyř soutěžních dní 265 reprezentantů a reprezentantek.

Jejich rodiče a fanoušci, kteří nemohou dorazit přímo do Olomouce, mohou sledovat sportovní zápolení na dálku. Většina sportů bude průběžně streamovaná na kanálech Olympijského výboru a ČT sport odvysílá více než 29 hodin přenosů.

Olympiádu dětí a mládeže navštíví v jejím průběhu také desítky současných či bývalých profesionálních sportovců a trenérů. Například, na čtvrteční finále fotbalistů dorazí Karel Poborský, který následně předá medaile vítězům. Závodníky na divoké vodě v úterý přijedou podpořit Jiří Prskavec s Lukášem Rohanem. Tenista Jiří Novák bude zase po celou dobu sledovat mladé talenty na kurtech v Prostějově.

Kde všude můžete ODM sledovat?

Každý den olympiády můžete sledovat na sportovním kanálu ČT sport, a to denně od 9:00 do 16:00. Informace z ODM přináší ve svém zpravodajství pravidelně také Český rozhlas Radiožurnál a rádio Junior. Denně také najdete až 25 streamů na webu olympijskytym.cz/live nebo v mobilní aplikaci Olympijský tým. Videa, fotky, výsledky, články, prostě nejlepší olympijské příběhy můžete také sledovat na webu olympijkytym.cz/odm a nic Vám neuteče.