Dětí, které pravidelně sportují, je oproti minulosti výrazně méně. Dle statistik v roce 2022 trpí každé 3.dítě v ČR nadváhou či obezitou. Hlavním důvodem rapidního zhoršení je především nedostatek pohybu. Proto je nejvyšší čas začít tuto situaci řešit! Rozhýbat české děti, zlepšit jejich zdravotní stav, inspirovat je k pohybu a vrátit je do sportovních klubů.

Můžeme to zastavit! BILLA Wannado Festival Tour 2022 – série sportovních festivalů se záměrem přivést mládež k pohybu začíná již v sobotu, 3. září 2022, v Praze. Sportovní festival pro rodiny s dětmi zavítá na podzim do 5 měst a společnost BILLA se stala jejím titulárním partnerem.

  • BILLA Wannado Festival Tour sdruží desítky sportů na jednom místě, kde si je budou moci děti a mládež vyzkoušet zdarma a zvolit, kterému z nich se budou případně věnovat do budoucna
  • Sporty v rámci tour představí známí čeští sportovci včetně aktivních olympioniků, kteří Českou republiku ve svých disciplínách reprezentují
  • BILLA Wannado Festival Tour na podzim proběhne v Praze, Brně, Břeclavi, Litvínově a bude zakončen v Ostravě

V průběhu prvního BILLA Wannado Festival Tour v Praze si budou děti moci vyzkoušet různé druhy sportů pod vedením známých českých sportovců jako například Lucie Šafářové, Báry Strýcové, Arnošta Petráčka, Karolíny Křivské, Šárky Pančochové, Josefa Dostála a dalších.

Na podiu na návštěvníky čekají různá exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, program s animovanými maskoty nebo kuchařská show vítěze MasterChef Česko 2020 Romana Staši, který pro návštěvníky bude vařit chutné a zdravé jídlo z produktů privátních značek dostupných v prodejnách BILLA.

Společnost BILLA se letos stala titulárním partnerem festivalů Wannado. „Pohyb, zdravý životní styl, volné chvíle strávené s rodinou, to jsou atributy, které naše společnost má v řebříčku hodnot na těch nejvyšších místech. Jsme proto velice rádi, že letošní série festivalů ponesou jméno naší společnosti. Zároveň zveme všechny  návštěvníky na degustaci jídel připravených Romanem Stašou, který z našich ingrediencí vaří již téměř 2 roky,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace společnosti BILLA.

Wannado Festival Tour nově obsahuje i Zónu udržitelnosti Hello bank! ve které si návštěvníci vyzkouší ekologické workshopy, hry věnované nauce o recyklaci i aktivity spojené s harmonizací vztahu člověk – zvíře – životní prostředí. Jednou z takových her je například “Hřbitov odpadků“, kde děti zábavnou formou přiřazují dobu rozpadu k jednotlivým materiálům. Dalším zajímavým projektem je výroba Stromu přátelství z recyklovaného materiálu. Děti se mohou zapojit do soutěže o nejstrašidelnější strašidlo z odpadkových materiálů nebo vyluštit kvíz “Co udělala špatně Naila s obaly z nákupu” a mnoho dalších aktivit, které poukazují, jak žít s ohledem na přírodu.

„COVID-19 omezil pohyb nejen u dětí o více než 30 %, sport byl dost dlouhou dobu zcela ochromen. Obezita a nadváha u dětí je vidět hned, co se ale projeví později, je absence pohybových návyků, což v budoucnosti bude skoro jistě znamenat více úrazů a horší adherence k pohybovým aktivitám v dospělosti. Zdatnost populace sále klesá a s tím roste nárůst i depresí a dalších psychických potíží. Zdatné děti mají i lepší výsledky ve školách a to za to stojí!“ říká doc. MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., předseda České společnosti tělovýchovného lékařství.

Základním elementem zdravého životního stylu je pohyb. Kdo se hýbe, žije. Díky BILLA Wannado Festival Tour najdeme každému dítěti, které zavítá na festival místo, kde bude šťastně vyrůstat po boku kamarádů. Sport spojuje a dělá z lidí přátele na celý život,“ říká Jakub Makalouš, zakladatel Wannado.

V rámci BILLA Wannado Festival Tour na návštěvníky čekají rovněž autogramiády se známými hosty, překážková dráha Ninja Race, laserová biatlonová střelnice, soutěže a mnoho dalšího. Vstup na festivaly je pro všechny zdarma. Festivalem bude provázet známá moderátorka Katka Říhová a moderátor Martin Pořízek.

Projekt 6 hodin, který patří pod Wannado, je zaměřen na rodiny s dětmi v domácím prostředí. Ze statistik je dané, že každé dítě se má věnovat intenzivnímu pohybu minimálně 7 hodin týdně. Hodina jde na konto tělesné výchovy ve školách, zbývajících 6 hodin je na nás – rodičích. Tento projekt má pomoci oněch 6 hodin naplnit – ať je rodina doma, venku, na sportovištích či plánuje výlet. Více o projektu naleznete na www.6hodin.cz

Dalším projektem Wannado je tělocvik online, který se zaměřuje na výuku ve školách. Jedná se o neomezený zdroj inspirace ve formě videoukázek, který motivuje a dodává odvahu vyučujícím k pestřejšímu obsahu hodin tělesné výchovy. Více o projektu naleznete na telocvik.online

O projektu Wannado:

Wannado je první mezinárodní platforma přivádějící děti a mládež k pohybu. Svým pestrým multimediálním obsahem hledá rovnováhu mezi rychle se šířící lákadly digitálního světa a tolik potřebnou fyzickou aktivitou dnešních dětí. Právě moderní technologie Wannado využívá k návratu dětí ke sportu. Ukazuje jim, že tělesná aktivita přináší kvalitnější a radostnější život. Více o BILLA Wannado festivalech naleznete na www.wannado.eu

foto: Wannado, z. s.